Voxel z nową rekomendacją od DM BOŚ – akcje wystrzeliły

GPW

Sylwia Jaśkiewicz, analityk Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska w raporcie z 29 października, podtrzymała rekomendację dla spółki Voxel na poziomie „kupuj”. Co więcej, wycena akcji spółki w horyzoncie 12-miesięcznym została podwyższona z 66,3 PLN na akcję do 73,9 PLN.

Informacja ta bez wątpienia wywołała dziś wzmożony popyt na notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie akcje spółki Voxel. W tej chwili drożeją one o 7,6%.

Analityk DM BOŚ prognozuje bardzo dobre wyniki finansowe grupy Voxel Akcjonariusz analizujący raport finansowy

W raporcie z 29 października, wydanym przy kursie akcji Voxel rzędu 53 złotych, Sylwia Jaśkiewicz, analityk Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska napisała, że “wyniki finansowe za III kw. 2023 powinny być bardzo dobre, głównie za sprawą wyższych niż rok wcześniej wolumenów i wycen badań, nieco niższej straty Vito-Medu i nieznacznej poprawy wyników Alterisu”.

Analityk Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska podkreśliła, że “od 1 lipca Grupa jest beneficjentem kolejnego wzrostu wycen świadczeń diagnostycznych, średnio o 4-5 procent”.


Plantwear

 

Partnerem portalu Portfel Polaka jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków.

Wybierz biżuterię dla siebie!


Analityk Sylwia Jaśkiewicz wskazała, iż „warto zwrócić uwagę, że III kw. ub. roku był dla spółki bardzo dobry z uwagi na istotny wzrost wycen świadczeń, przy jednoczesnym braku istotnych podwyżek wynagrodzeń, co nastąpiło dopiero w IV kwartale”.

W efekcie, Sylwia Jaśkiewicz zaktualizowała założenia finansowe Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska dla spółki Voxel, podnosząc prognozę raportowanego zysku operacyjnego na 2023 rok o 14%, do 97 milionów złotych, co przełoży się na wzrost rok do roku o 42%.

Ponadto, analityk Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska prognozuje, że zysk operacyjny grupy Voxel w samym trzecim kwartale 2023 roku wyniesie 26 milionów złotych. Z kolei przychody spółki powinny w tym okresie wzrosnąć rok do roku o 13%, do 112 milionów PLN.

Zysk netto grupy Voxel w trzecim kwartale, według Sylwii Jaśkiewicz, ma natomiast być wyższy o 14% rok do roku i sięgnąć 18 milionów złotych. Wzrost wyceny akcji spółki, w horyzoncie wynoszącym 12 miesięcy, do 73,90 PLN wobec 66,30 PLN z poprzedniego raportu nie powinien zatem być zaskoczeniem.

Akcje wystrzeliły

Jak nietrudno się domyślić raport analityczny, w którym dokonano wyraźnego wzrostu wyceny akcji spółki, po prostu musiał wywołać spore poruszenie wśród uczestników warszawskiego rynku akcji.

I rzeczywiście, na rynku możemy dziś mamy do czynienia ze wzmożonym popytem na walory grupy Voxel. W efekcie, akcje spółki drożeją w tym momencie aż o 7,6%. Warto przy tym zauważyć, że ich kurs wynosi obecnie 57 złotych – jest zatem wciąż znacznie niższy od ceny docelowej z opisywanej rekomendacji.

Wykres akcji Voxel

O Voxel

Voxel to właściciel sieci medycznych centrów diagnostycznych, oferujący produkty i usługi związane z diagnostyką obrazową i teleradiologią. Spółka działa na rynku usług medycznych od 2005 roku. Obecnie świadczy ona między innymi usługi rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej.

Ponadto, poprzez spółkę zależną Alteris, grupa Voxel dostarcza także systemy informatyczne dla szpitali i centrów diagnostycznych oraz zajmuje się realizacją projektów wyposażania pracowni diagnostycznych.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments