Vitalik Buterin wysyła na giełdę swoje ETH

ethereum

Portfel powiązany ze współzałożycielem Ethereum, Vitalikiem Buterinem, został oznaczony w sieci. Analitycy zauważyli, że programista wysłał na giełdę Coinbase aż 400 ETH o wartości około 600 000 dolarów.

Vitalik sprzedaje ETH?

Analitycy blockchaina oznaczyli we wrześniu kilka transakcji wychodzących z portfela powiązanego ze współzałożycielem Ethereum, Vitalikiem Buterinem. Chodzi o ETH warte łącznie ponad 3,9 mln dolarów.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Według Spot On Chain ostatnia transakcja Buterina jest ostatnią z serii wysyłek ETH na scentralizowane giełdy, jakich twórca Ethereum dokonał w ciągu ostatnich 10 dni. Platforma analityczna szacuje, że od 15 września Buterin zdeponował na giełdach szacunkowo 2421 ETH (3,94 mln dolarów).

Spot On Chain wskazało na depozyty w wysokości 321 ETH zdeponowane na Krakenie między 15 a 19 września. Według doniesień firmy Buterin zdeponował również łącznie 1700 ETH na Bitstampie. Zrobił to w kilku transakcjach 17 i 20 września. Do tego doszło 500 ETH przesłane na Paxos.

Portal Cointelegraph już wcześniej zauważył transakcję o wartości 600 ETH (1 milion dolarów) z adresu Vitalik.eth. Miała ona miejsce dniu 21 sierpnia, która została również zidentyfikowana przez platformy monitorujące w łańcuchu.

Kurs ETH

Dziś 1 ETH kosztuje 1574 USD, co oznacza spadek o nieco ponad 1 proc. w skali doby i ok. 4 proc. w ciągu 7 dni.

Ethereum Fear and Greed Index wynosi dziś 42, co oznacza neutralne podejście inwestorów do rynku etheru.

Jak na tym tle wypada bitcoin? 1 BTC kosztuje nieco ponad 26 000 USD. Oznacza to spadek o 3 proc. w skali tygodnia i 2 proc. w ciągu 24 h.

Bitcoin Fear and Greed Index wynosi 47, co także oznacza obojętność rynku względem bitcoina.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments