Victoria Dom pozyskała 43 mln zł z prywatnej emisji obligacji

342

Victoria DomVictoria Dom zakończyła prywatną emisję trzyletnich obligacji korporacyjnych, z której pozyskała 43 mln zł, podała spółka. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zasilenie kapitału obrotowego, a tym samym na finansowanie bieżących projektów i zakup gruntów pod nowe inwestycje mieszkaniowe.

„Cieszymy się z okazanego zaufania inwestorów, którzy chętnie inwestują w papiery korporacyjne podmiotów o silnym standingu finansowym. Wśród obligatariuszy jest kilka nowych instytucji, z którymi z pewnością będziemy w przyszłości rozwijać współpracę w zakresie finansowania naszej działalności. Pozyskane środki zamierzamy przeznaczyć na zakup gruntów pod kolejne inwestycje oraz realizację bieżących projektów deweloperskich” – powiedział wiceprezes Waldemar Wasiluk, cytowany w komunikacie.

Wasiluk podkreślił, że osiągnięty w pierwszych dziewięciu miesiącach br. poziom sprzedaży był zgodny z planem.

„Ze względu na przedłużające się procedury administracyjne mieliśmy jednak w trzecim kwartale ograniczoną podaż mieszkań. Dlatego obecnie na bieżąco staramy się rozszerzać naszą ofertę mieszkaniową. Sytuacja na rynku pozostaje stabilna. Klienci są szczególnie zainteresowani zakupem kompaktowych i funkcjonalnych mieszkań w lokalizacjach z dobrym dostępem do komunikacji miejskiej” – dodał wiceprezes.

Victoria Dom jest deweloperem mieszkaniowym działającym na rynku warszawskim.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments