Venture Inc. szacuje, że zainwestuje w 6 nowych spółek w ciągu 18 miesięcy

356

Venture IncVenture Inc. szacuje, że w ciągu najbliższych 18 miesięcy w portfelu funduszu pojawi się sześć nowych spółek, poinformował ISBtech prezes Jakub Sitarz.

„Inwestycje, których dokonaliśmy mają dużą perspektywę na sukces, dlatego teraz poszukujemy kolejnych startupów do współpracy. Obecnie przyglądamy się wielu projektom do inwestycji, dysponujemy kwotą kilkunastu milionów złotych, którą chcemy zainwestować w spółki z potencjałem. Przyglądamy się nawet 100 startupom tygodniowo. Naszym celem jest inwestycja ok. 3 mln zł w pojedynczy projekt. Naszym celem, jak każdego funduszu VC, jest wysoki zwrot z inwestycji” – powiedział ISBtech Sitarz.

„Obecnie celujemy w co najmniej jedną inwestycję na kwartał. W tym roku zrealizowaliśmy już cztery projekty: Exit Plan, Sundose, Grandehub i poszerzyliśmy posiadany pakiet w Timecamp. Szacujemy, że w ciągu najbliższych 18-u miesięcy w naszym portfelu pojawi się sześć nowych spółek” – dodał prezes.

Zaznaczył, że w portfelu Venture Inc. jest wiele spółek z kilku rokujących branż, m.in. Timecamp, Intelliseq, Sundose czy Infermedica, które są już szeroko znane ze swoich produktów, nie tylko w Polsce.

„Jedną z najbardziej znanych spółek z naszego portfolio jest Infermedica, która w drugim półroczu pozyskała 10 mln USD finansowania od jednych z najlepszych funduszy VC w Europie. Ponadto jest Brand24, który wyszedł jeszcze silniejszy po kryzysie z Facebookiem Ostatnio wzięliśmy udział w podwyższeniu ich kapitału, co pokazuje nasze jasne nastawienie – na ten moment nie planujemy z niej wychodzić” – wskazał Sitarz.

Obecnie Venture nie przewiduje potrzeby pozyskania nowego kapitału. „W tym roku wyszliśmy z kilku inwestycji w całości bądź częściowo, a także otrzymaliśmy dywidendę ze spółki portfelowej Time Camp. Pieniądze z wyjść inwestycyjnych i dywidend są wystarczające do realizacji naszych planów. Nie wykluczamy dalszej sprzedaży mniejszych pakietów akcji spółek portfelowych, jeśli będzie możliwość uzyskania korzystnej ceny” – podsumował prezes.

Venture Inc. to działająca w formule funduszu typu venture capital spółka, która przeszła na GPW z NewConnect w listopadzie 2017 r.

Sebastian Gawłowski

Poprzedni artykułSilvair planuje emisję 815 000 akcji po cenie 7,5 zł za szt. bez pp
Następny artykułDM Navigator: Deweloperzy z Catalyst wyemitowali obligacje za 510 mln zł w IX-X
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments