Venture INC inwestuje w producenta gier Pixel Perfect Dude

426

Venture IncVenture INC zainwestowała 750 tys. zł i będzie posiadać 15% w podwyższonym kapitale zakładowym spółki Pixel Perfect Dude – producenta symulatorów skoków narciarskich „Ski Jump” oraz „#DRIVE”, gry z kategorii endless runner, podał fundusz.

„Plany jakie wyznaczyliśmy sobie na kolejne lata znalazły uznanie w oczach tak doświadczonego inwestora, jakim jest Venture INC. Po ponad 7 latach od założenia studia znaleźliśmy się w wąskim gronie inwestycji gamingowych, które mają potencjał stania się istotnym assetem dla naszego inwestora” – powiedział prezes Pixel Perfect Dude Dariusz Pietrala, cytowany w komunikacie.

Pixel Perfect Dude to studio tworzące gry na większość dostępnych obecnie platform. Głównymi produktami są „#DRIVE” i „Ski Jump”, które łącznie przyciągnęły prawie 14 mln graczy.

Aktualnie studio skupia się na utrzymaniu i rozwoju dostępnych tytułów oraz rozpoczęciu pracy nad kolejnymi grami, które nie tylko wzmocnią pozycję na rynku, ale także wprowadzą studio w segment gier premium. Pixel Perfect Dude planuje utrzymanie i dalszy rozwój dostępnych tytułów, czyli '#DRIVE’ i 'Ski Jump’. '#DRIVE’ w I kw. 2021 pojawi się na konsoli Nintendo Switch. Planowany jest także ogólny rozwój tego projektu przez minimum kilkanaście kolejnych miesięcy. Druga marka – 'Ski Jump’ będzie także rozwijana i aktualizowana, w tym w wersji VR. Studio rozważa wprowadzenie tego tytułu na inne platformy. W planach jest również rozbudowa portfolio i rozpoczęcie prac nad niezapowiedzianym jeszcze tytułem, który będzie dostępny na konsole oraz PC, podano także.

„Ostatnie lata pokazały, że gaming wkracza w nową erę rozwoju. Gry wyszły poza konsole i PC, a popularność zyskały gry wieloplatformowe, takie jak 'PUBG’ lub 'Fortnite, rozwinęły się również usługi gamingowe w chmurze oparte na subskrypcji, takie jak GeForce Now, czy Google Stadia, a gry mobilne stały się najszybciej rozwijającym segmentem gier. W efekcie, przyciągnęło to inwestorów, w szczególności zainteresowanych symulatorami i grami, które generują już przychody. Jest to nasza druga spółka z branży gamingowej. Jej dotychczasowy sukces, wysoki potencjał i plany rozwoju wskazują kierunek, w którym zmierza branża” – powiedział prezes Ventury INC Jakub Sitarz, cytowany w komunikacie.

Venture INC to działająca w formule funduszu typu venture capital spółka, która przeszła na GPW z NewConnect w listopadzie 2017 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments