VanEck będzie wspierało deweloperów Ethereum

Podmiot zarządzający aktywami VanEck przez dziesięć lat przekaże aż 10% wszystkich swoich zysków ze swojego przyszłego funduszu futures etheru na rzecz kluczowych deweloperów Ethereum. Firma potwierdziła to 29 września na X (dawny Twitter).

VanEck będzie wspierało Ethereum

Beneficjentem pomysłu VanEck będzie The Protocol Guild, czyli grupa ponad 150 programistów zajmujących się podstawową technologią Ethereum. Według VanEcka sprawiedliwe jest, aby zarządzający aktywami zwracali część swoich dochodów społeczności budującej protokół danej kryptowaluty.

„Jeśli TradFi może zyskać na wysiłkach głównych twórców Ethereum, sensowne jest, abyśmy odwdzięczyli się także za ich pracę. Wzywamy innych zarządzających aktywami/emitentów funduszy ETF, aby również rozważyli możliwość przekazania zysków [programistom ETH] w ten sam sposób”, twierdzi firma.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Dzięki temu posunięciu VanEck dołącza do innych społeczności wspierających sieć Ethereum, w tym do Lido Finance, Uniswap, Arbitrum, Optimism, ENS Domains, MolochDAO i Nouns DAO.

Ostatnie prace deweloperów

Według ostatnich doniesień programiści Ethereum pracują obecnie nad propozycją ulepszenia sieci o nazwie EIP-4844 (Proto-Danksharding). Aktualizacja wprowadzi do łańcucha Ethereum nowy rodzaj transakcji. Programiści obiecują z kolei użytkownikom, że oznacza to w praktyce obniżenie opłat transakcyjnych dla protokołów warstwy 2 (layer 2).

Przypomnijmy jeszcze, że już 28 września VanEck ujawniło, że na rynku pojawi się jego nowy fundusz – oparty na futures ETH. Firma twierdzi, że w związku z tym będzie inwestowała w kontrakty futures na ETH. Fundusz będzie zarządzany przez Grega Krenzera, szefa ds. aktywnego handlu w VanEck. Oczekuje się, że ETF będzie notowany na giełdzie opcji Chicago Board Options Exchange.

Inne tradycyjne firmy inwestycyjne oferujące ekspozycję na kontrakty terminowe na ether to Valkyrie i Bitwise. Z kolei Invesco Galaxy, ARK 21Shares i VanEck czekają na zatwierdzenie ich wniosków dot. podobnych produktów przez organ regulacyjny. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) niedawno opóźniła wydanie decyzji o zatwierdzeniu produktów opartych na rynku spot etheru do grudnia tego roku.

Dziś za jeden ether trzeba zapłacić 1680 USD. W skali tygodnia daje nam to skok ceny o 5 proc.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments