Tylko do dziś trwają zapisy na akcje Big Cheese Studio. Spółka liczy na debiut na rynku głównym GPW na przełomie listopada i grudnia

809

Big Cheese StudioBig Cheese Studio – twórca sprzedażowego hitu Cooking Simulator – jest na finiszu pierwszej publicznej oferty akcji. Tylko do dziś, tj. 8 listopada do godziny 17:00, trwają zapisy w transzy małych inwestorów. Oferta obejmuje łącznie 797 264 akcji, z czego 135 000 to nowo emitowane walory serii B. Pozostała część to akcje istniejące serii A. Łączna wartość oferty wynosi 27,9 mln zł, a cena emisyjna za jedną akcję wynosi 35 zł. Przydział akcji oferowanych nastąpi do 15 listopada br. Z emisji nowych akcji Big Cheese Studio zamierza pozyskać 4,7 mln zł, które przeznaczy na produkcję trzech projektów, w tym jednego niezapowiedzianego. IPO poprzedza plany debiutu Spółki na głównym rynku GPW w Warszawie.

– Obecni i potencjalni akcjonariusze, tylko do dziś do godziny 17, mogą złożyć zapis na akcje oferowane w ramach transzy małych inwestorów. W czasie trwania oferty przeprowadziliśmy wiele rozmów z inwestorami, zaprezentowaliśmy im dotychczasowe osiągnięcia, model biznesowy Big Cheese Studio oraz opowiedzieliśmy o naszych dalszych planach na rozwój spółki. Otrzymany feedback był bardzo pozytywny, liczymy, że przełoży się on także na sukces ofertymówi Łukasz Dębski, prezes zarządu Big Cheese Studio. – Środki z emisji nowych akcji zamierzamy wykorzystać na rozwój trzech autorskich projektów, na przełomie lat 2021 – 2023 – dodaje.

W ramach prowadzonej oferty publicznej Spółka oferuje w transzy dużych inwestorów (TDI) 558 085 sztuk, a w transzy małych inwestorów (TMI) 239 179 sztuk Akcji Oferowanych. Zapisy przyjmowane są w Domu Maklerskim BOŚ SA (Koordynator Oferty) oraz u uczestników konsorcjum dystrybucyjnego tj. mBank SA, Dom Maklerski BDM SA oraz IPOPEMA Securities SA. Zgodnie z harmonogramem oferty, przydział akcji oferowanych przypada do 15 listopada br., a planowany debiut na GPW planowany jest na przełom listopada i grudnia tego roku.

Prospekt emisyjny oraz szczegóły oferty publicznej, w tym warunki i zasady składania zapisów na akcje są dostępne na stronie internetowej www.oferta.bigcheesestudio.com.

Flagowym tytułem Studia jest Cooking Simulator, który zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych gier o gotowaniu na świecie. Tytuł jest dostępny na PC, VR oraz konsole: Nintendo Switch i Xbox One i PlayStation 4. W kolejnym roku tytuł będzie dostępny na Oculus Quest i PSVR. Niedawno Spółka ogłosiła datę premiery najnowszego dodatku. Cooking Simulator Shelter, bo o nim mowa, trafi do sprzedaży już 18 listopada 2021 r. W najnowszym projekcie na użytkowników czeka zupełnie nowa sceneria rozgrywki, nowe mechaniki oraz tryby gry.

Łukasz Dębski Big Cheese Studio– Dopiero co ogłosiliśmy datę Sheltera, a już szykujemy dla graczy kolejnego newsa związanego z Cooking Simulatorem. Wkrótce podamy więcej szczegółów, efektem naszych działań będzie konsekwentne rozwijanie naszego IP oraz pozwoli to utrzymać długi cykl życia produktukomentuje Łukasz Dębski.

Tak jak zostało wspomniane, niezwłocznie po zakończeniu Oferty spółka planuje debiut na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie. Proces upublicznienia spółki wspiera Dom Maklerski BOŚ SA. oraz kancelaria prawna SSW Pragmatic Solutions Spaczyński, Szczepaniak Sp.k.

Skrócone zestawienie wyników finansowych Big Cheese Studio S.A. (w mln PLN):

zapisy-big-chesse

– Konsekwentny rozwój marki Cooking Simulator przekłada się na dynamiczną poprawę wyników. W samym 1H 2021 wypracowaliśmy ponad 5,5 mln zysku netto przy dynamikach 87% rdr. Przed nami debiuty kolejnych dodatków na konsole PS4, XboX oraz Nintendo, będziemy także rozwijali VR o kolejne platformy oraz dodatki. Uważamy, że nasz Evergreen będziemy rozwijali i monetyzowali jeszcze przez kilka latkomentuje Łukasz Dębski.

O Big Cheese Studio:
Big Cheese Studio to działający od 2018 roku producent i wydawca gier wideo z Łodzi. Model biznesowy Studia zakłada tworzenie gier z naciskiem na połączenie symulacji, ekonomii i strategii działania. W 2019 roku na rynku zadebiutowała pierwsza, autorska produkcja studia – Cooking Simulator, której wolumen sprzedaży przekroczył poziom 700 tys. sztuk, a wolumen sprzedaży gry wraz z płatnymi DLC przekroczył 1.1 mln. sztuk. Obecnie zespół koncentruje się nad rozwojem płatnych DLC oraz nowymi produkcjami. Strategia studia zakłada jednoczesne prace nad 2-3 produktami rocznie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments