Dzień Inwestora Indywidualnego

Trwa oferta Browaru Jastrzębie. Czat inwestorski z Piotrem Piekarskim

Udostępnij

Spółka chce pozyskać od inwestorów blisko 4,4 mln zł

W rozmowie, gościem redaktora Marcina Podlackiego, będzie Piotr Piekarski – Prezes Zarządu Browaru Jastrzębie. Pierwsza emisja spółki, która zakończyła się w styczniu 2019 roku, pozwoliła zbudować wspaniała społeczność i zrealizować wielkie cele. Obecnie firma chce pozyskać od inwestorów 4,4 mln zł, oferta akcji trwać będzie jeszcze przez 65 dni.

  • Trwa oferta akcji Browaru Jastrzębie.
  • Spółka chce pozyskać ponad 4 mln zł.
  • Prezes Spółki odpowie na pytania widzów na żywo zadawane przez redaktora Comparic24.tv Marcina Podlackiego.

Czat inwestorski ze Spółką Browar Jastrzębie już 24 czerwca 2021 o godz. 9:30.

Trwa kolejna oferta publiczna akcji Browaru Jastrzębie!

Od powstania spółki w 2017 roku, największym wydarzeniem z życia browaru jest przeprowadzenie akcji equity crowdfundingu w 2018 roku jako pierwszy browar w Polsce pozyskał blisko 3,9 miliona złotych, co pozwoliło wyremontować i przystosować wcześniej zakupiony budynek na browar z prawdziwego zdarzenia oraz zakup sprzętu warzelniczego.

Obecnie w browarze trwa odbiór budynku do użytkowania, a do momentu oddania browaru do użytku nasze piwo warzone jest kontraktowo, nie oznacza to, że nasze piwa są inne jak te, które mają być warzone na miejscu.

Spółka w ten sposób opisuje bieżącą działalność:

Nad procesem warzenia czuwają nasi piwowarzy, którzy dbają z największym pietyzmem o wyszukany smak piw. Produkujemy piwa w różnych stylach, eksperymentując z różnymi surowcami tak, żeby wydobyć jak najlepszy jego smak. Warzymy je jedynie z surowców najwyższej jakości. 

Naszym produktem jest piwo wytwarzane przy użyciu tradycyjnego procesu warzenia, bez udziału dodatków, które miałyby obniżać koszt. Tworzymy takie piwo, jakie sami chcielibyśmy smakować.  

Kilka lat temu spółka pozyskała od inwestorów ponad 5 mln zł

Do dnia drugiej emisji, Browar Jastrzębie przeprowadził dwie emisje akcji i jedną emisję obligacji.

Emisja serii “D” na kwotę 3 877 276 zł (2018/2019 rok), w 2019 obligację na kwotę 400 000 zł i prywatną emisję akcji serii “E” na kwotę 851 629 zł (2020 rok).

Łącznie daje to pozyskaną kwotę: 5 128 905 zł.

Inwestycje poczynione od czasu pozyskania środków:

Suma inwestycji wynosi 5 120 171 zł i jest o 8734 zł wyższa niż kwota pozyskanego kapitał z emisji. Największa grupę kosztów na 2,6 mln złotych stanowiła rozbudowa budynku, muru oporowego, parkingu, wszystkich instalacji wewnętrznych i zewnętrznych. Ponadto 2,5 mln złotych to zakup pasteryzatora, małej linii rozlewniczej, filtr do filtracji piwa, opłata wstępna leasingu warzelni oraz tanków czy kapitał obrotowy.

Najnowsze

Zobacz również