Trump wie, jak zakończyć wojnę na Ukrainie?

Udostępnij

Donald Trump stara się wrócić do polityki na trwałe. Chce walczyć o prezydenturę. Teraz na wiecu ze zwolennikami w Teksasie zapewnił, że w „24 godziny zakończy wojnę w Ukrainie”.  Musi tylko najpierw zostać prezydentem USA.

Trump wie, jak zakończyć wojnę?

W ostatnich dniach Trump twierdził, że może zostać aresztowany. Wszystko przez to, że zarzuca się mu wręczenie łapówki gwieździe filmów dla dorosłych, która miała z nim ponoć romans. Pieniądze miały jej zamknąć usta.

Teraz były prezydent, któremu tęskno do Białego Domu, w czasie wiecu w Teksasie odniósł się do wojny na Ukrainie. Powiedział, że stara się uzyskać nominację Partii Republikańskiej, która pomoże mu ponownie ubiegać się o fotel głowy państwa. Jeżeli tylko zostanie prezydentem zakończy wojnę za naszą wschodnią granicą.

– Bardzo szybko uzyskam porozumienie. Osiągnę je w ciągu 24 godzin. Stojąc dziś przed wami, jestem jedynym kandydatem, który może złożyć taką obietnicę. Zapobiegnę III wojnie światowej, do której się zbliżamy – powiedział Trump.

Dodał, że Władimir Putin zaczął przesuwać wojska w kierunku granic Ukrainy po „katastrofie„, czyli zwycięstwie w wyborach prezydenckich w USA Joe Bidena.

Trump zaatakował swojego następcę za to, że ten „nawet nie próbował negocjować z Putinem”.

Oczywiście krytykuje politykę Bidena i na tym będzie starał się zbudować swoją kampanię wyborczą. Jego głównym rywalem w wyścigu do Białego Domu będzie jednak teraz Ron DeSantis, obecny gubernator Florydy, przeciwnik covidowych lockdownów i cyfryzacji dolara, która – jego zdaniem – uderzy w prywatność Amerykanów.

Atak na „departament niesprawiedliwości”

Trump nie poprzestał w czasie wiecu tylko na ataku na Bidena i sugestiach, że może szybko zakończyć wojnę na Ukrainie. Odniósł się też do ostatnich spekulacji dotyczących jego aresztowania.

– Prokurator okręgowy Nowego Jorku pod auspicjami i pod kierownictwem „departamentu niesprawiedliwości” w Waszyngtonie prowadzi dochodzenie w sprawie czegoś, co nie jest przestępstwem, wykroczeniem ani romansem – stwierdził, określając samego siebie „najbardziej niewinnym człowiekiem w historii kraju”, cytuje Trumpa BBC.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również