Trump może obawiać się DeSantisa

364
trump

Donald Trump obawia się kandydatury DeSantisa – uważa publicysta brytyjskiego Catholic Herald Nicholas Wapshott. Wkrótce obaj politycy zmierzą się ze sobą w walce o Biały Dom.

Trump vs. DeSantis

Dziś w kontekście prawyborów prezydenckich w Partii Republikańskiej liczą się dwa nazwiska: Trump i gubernator Florydy Ron DeSantis.

Choć były prezydent tego nie przyzna, Wapshott twierdzi, że może się obawiać DeSantisa i prowadzi już kampanię przeciwko swojemu kontrkandydatowi.

– Jeśli rzeczywiście wystartuje, powiem wam o nim rzeczy, które nie będą zbyt pochlebne. Wiem o nim więcej niż ktokolwiek poza być może jego żoną – ostrzegał Trump, który już wcześniej zarzucał DeSantisowi spoufalanie się z nieletnimi dziewczynami, kiedy ten był nauczycielem.

Gubernator jak na razie ignoruje Trumpa.

Spędzam czas na pomaganiu mieszkańcom Florydy i walce z Joe Bidenem – odpowiedział publicznie Trumpowi. – Nie tracę go na oczernianie innych Republikanów – dodał.

Kto ma większe szanse na sukces?

Kto zaś z tej dwójki miałby większe szanse na pokonanie Bidena?

„Jeśli DeSantis ogłosi swoją kandydaturę na 2024 rok i uda mu się przetrwać spodziewany atak inwektyw ze strony Donalda Trumpa, Demokraci będą zmuszeni przemyśleć nominację 80-letniego Bidena i zastąpić go młodszym, bardziej energicznym kandydatem” – podaje Wapshott, sugerując, że większym zagrożeniem dla obecnego prezydenta jest DeSantis.

Z kolei w republikańskich sondażach prowadzi Trump. Wybrałby wybory z Ronem DeSantisem nawet na Florydzie.

Morning Consult podaje, że były prezydent Donald Trump może liczyć na Florydzie na poparcie rzędu aż 48 proc. wyborców Republikanów Ron DeSantis – tylko na 31 proc. głosów. Na 3. miejscu jest Mike Pence z 8 proc.

Z kolei w walce z Bidenem w II turze większe szanse ma DeSantis. Wygrałby z obecnym prezydentem stosunkiem głosów 44 proc. do 41 proc. Trump przegrałby stosunkiem 40 proc. do 43. procent.

Kim jest Ron DeSantis?

DeSantis stał się sławny na cały świat w czasie pandemii COVID-19. Był wtedy przeciwnikiem wprowadzania restrykcji i lockdownów. Zarządzana przez niego Floryda zakazała m.in. zamykania firm podczas epidemii.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments