Trakcja pozyskała kontrakt wart ponad 100 mln zł – akcje mocno w górę

Udostępnij

Trakcja poinformowała wczoraj o zawarciu umowy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy na przebudowę torowiska tramwajowego na ul. Toruńskiej na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do zajezdni MZK. Łączna maksymalna wartość umowy to 106,7 miliona złotych netto.

Powyższy komunikat wywołał skokowy wzrost popytu na akcje Trakcji. W efekcie, ich kurs zyskał wczoraj 5,6%.

Trakcja z kolejnym wielkim kontraktem

W oficjalnym komunikacie Trakcja przekazała wczoraj, że „przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych, polegające na wykonaniu dokumentacji projektowej (wraz z nadzorem autorskim) oraz przebudowie torowiska tramwajowego wzdłuż ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy wraz z układem drogowym, uzbrojeniem podziemnym i budową oświetlenia ulicznego”.


Plantwear

 

Partnerem portalu Portfel Polaka jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków.

Wybierz biżuterię dla siebie!


Co istotne, przedmiot umowy podzielony został na zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte opcją o łącznej maksymalnej wartości w wysokości 106 687 672 złotych netto. Wartość samego zamówienia podstawowego wynosi zaś 59 965 320 PLN netto.

Projekt przebudowy torowiska tramwajowego na ul. Toruńskiej na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do zajezdni MZK ma być współfinansowany z Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie dla Pomorza i Kujaw 2021-2027.

Akcje wystrzeliły

Wtorkowy komunikat Trakcji o zawarciu umowy o łącznej maksymalnej wartości przekraczającej 100 milionów euro, wywołał wzmożony popyt na akcje spółki. W konsekwencji, ich kurs wzrósł wczoraj o 5,6%.

Dziś zaś sytuacja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie ustabilizowała się. Walory Trakcji zachowują się w sposób neutralny, ich kurs jest w tej chwili równy wtorkowej cenie zamknięcia.

Wykres akcji spółki Trakcja

O spółce

Trakcja jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastruktury kolejowej, tramwajowej i drogowej w Polsce. Jej siedziba mieści się w Warszawie.

Działalność spółki obejmuje projektowanie elementów infrastruktury drogowej, kolejowej oraz obiektów kubaturowych, budowę i modernizację obiektów inżynierskich, dróg, autostrad, lotnisk i portów oraz produkcję urządzeń, osprzętu, a także materiałów budowlanych.

Głównym klientem spółki Trakcja są PKP Polskie Linie Kolejowe. To właśnie dla tej firmy Trakcja realizuje 90% zamówień. Pozostałe zamówienia obejmują zaś sektor energetyczny oraz infrastrukturę miejskiego transportu szynowego na terenie całej Polski. Trakcja zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2008 roku.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również