Jak nie dać „okraść się” przez banki centralne? Podpowiadamy wraz z Traderem21 [VIDEO]

1370

Czy banki centralne okradają swoich obywateli? Brzmi kuriozalnie, prawda? Przecież ich zadaniem jest dbanie o naszą walutę. A jednak polityka monetarna państw (i to od wieków) robi dla pieniędzy więcej złego niż dobrego.

Królu, w skarbcu brakuje złota!

Problem, o którym rozmawialiśmy z Traderem21, ma korzenie w… starożytności. A dokładnie w czasach, gdy władcy dostrzegli, że kontrola nad emisją waluty daje im możliwość zarabiania na tym procesie. Zauważyli bowiem, że z tej samej ilości kruszcu można przecież wybić więcej monet, niż miało to miejsce np. przy biciu poprzedniej partii. Potem wszystko to obudowano dość skomplikowanymi mechanizmami działania banków centralnych i tak kręci się to do dziś…

Jak nie dać się okraść?

Trader21 na antenie Comparic24.tv stwierdza teraz, że urodzony pod koniec XIX wieku Benjamin Graham, autor najważniejszych dla niego książek, żył w czasach o wiele łatwiejszych dla inwestorów – w czasach standardów złota oraz w czasach gdy banki centralne nie niszczyły pieniądza poprzez sztuczne zwiększanie jego podaży.

– Inwestor myślał wtedy: Po prostu kupię akcje dobrej spółki, będę co roku inkasował 4-5 procent dywidendy. Bardzo podobnie było z obligacjami. Kupię po prostu obligacje, dlatego że one mi gwarantują utrzymanie pieniędzy, a tak naprawdę siły nabywczej, plus pozwolą zarobić dodatkowo 3-4 procent – podkreśla Trader21.

Jak więc nie dać się tak łatwo oszukać? I w co inwestować, by uchronić się przed inflacją? To temat-rzeka. Często omawiany przez Tradera21. Po więcej informacji zapraszamy do video, które publikujemy poniżej.

Inteligentny Inwestor XXI wieku – książka Tradera 21

Na rynku ukazała się też pierwsza książka Tradera21, założyciela IndependentTrader.pl, dwukrotnie uznanego za najlepszy blog finansowy w Polsce. To naprawdę wyjątkowa pozycja na polskim rynku wydawniczym. „Inteligentny Inwestor XXI wieku” to aż 4 tomy ponadczasowej wiedzy, która jest z kolei efektem 15-letniego doświadczenia autora na rynkach finansowych. Publikacja sprzedaje się w rekordowych ilościach i zbiera fantastyczne opinie! Na polskim rynku jest to produkt wybitnie unikalny.

Więcej na temat książki możesz dowiedzieć się tutaj.

Poprzedni artykułBitcoin jako „store of fear” – rozmowa z Mikiem Satoshim
Następny artykułWakacje, czyli jak tanio i miło spędzić czas z własną rodziną
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments