Toyota Central Europe przenosi swoją siedzibę do Warszawy

269

Przez wiele lat centrala Toyoty na Europę Środkową mieściła się w Budapeszcie. 1 kwietnia ta sytuacja uległa jednak zmianie. Japoński koncern przeniósł tę strukturę do Warszawy. Toyota Motor Poland zmienia zatem nazwę na Toyota Central Europe i staje się nową centralą regionu, a tym samym będzie odpowiadać za działalność marek Toyota i Lexus na czterech rynkach: w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Ma to zintegrować działalność w obszarach sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażowej.

Nowa siedziba Toyota Central Europe i integracja działalności w regionie Toyota

Od 1 kwietnia dotychczasowi dystrybutorzy w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech – Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe – zaczynają jeszcze ściślej koordynować funkcjonowanie na tych rynkach marek Toyota i Lexus pod wspólną nazwą Toyota Central Europe. Nowa struktura o tej nazwie ma swoją siedzibę w Warszawie. Prezesem zarządu pozostał dotychczasowy prezes oddziału Toyota Motor Poland Jacek Pawlak, który już od 2016 roku pełnił obie funkcje (prezesa Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe) jednocześnie.

Integracja przedstawicielstw Toyoty w czterech krajach Grupy Wyszehradzkiej czyni obszar Europy Środkowej jednym z największych rynków sprzedaży i obsługi samochodów Toyoty w Unii Europejskiej. Wypracowane w ostatnich latach schematy współpracy pozwolą pokazać potencjał Toyota Central Europe w regionie i wykorzystać te atuty. Nowe, znacznie większe przedstawicielstwo będzie mogło dobitniej akcentować własne stanowisko w Europie.

Według Toyoty połączenie przedstawicielstw w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech ma więc poprawić efektywność funkcjonowania marek Toyota i Lexus na rynkach środkowej Europy. Zmiany nie mają natomiast wpływu na dotychczasowy sposób funkcjonowania sieci autoryzowanych salonów oraz serwisów obu marek w Polsce.

Wyniki sprzedażowe Toyoty w regionie

Warto dodać, że w minionym roku Toyota sprzedała na Węgrzech, Słowacji i w Czechach 35 tysięcy aut. Polski rynek wchłonął natomiast ponad 81 tysięcy samochodów.

Toyota Central Europe – podstawowe informacje

Toyota Central Europe powstało 1 stycznia 2015 roku i do 31 marca 2022 działało w Budapeszcie. W tym okresie oddział zarządzał działalnością Toyoty i Lexusa na Węgrzech, w Czechach i Słowacji, natomiast za działania obu marek w Polsce odpowiadała Toyota Motor Poland.

Począwszy od 1 kwietnia 2022 roku firma Toyota Motor Poland z siedzibą w Warszawie przyjmuje nazwę Toyota Central Europe. Natomiast dawna Toyota Central Europe, której centrala znajdowała się w Budapeszcie, otrzymuje nazwę Toyota Central Europe – Hungary.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments