Tomasz Mączka o planach i wyzwaniach stojących przed BM mBank

275
BM mBank, Invest Cuffs

Podczas konferencji i targów Invest Cuffs 2023 w Krakowie, Krzysztof Kamiński, redaktor Comparic24.tv, przeprowadził wywiad z Tomaszem Mączką – wicedyrektorem do spraw sprzedaży w Biurze Maklerskim mBanku.

Rozmowa dotyczyła wyzwań jakie stoją przed Biurem Maklerskim mBanku, dostępnych w ofercie rynków zagranicznych oraz planów rozwoju aplikacji. Oto, czego się dowiedzieliśmy:

Z jakimi wyzwaniami mierzyło się Biuro Maklerskie mBanku przez ostatni rok?

Po pierwsze, Biuro Maklerskie mBanku musiało w ostatnim roku mierzyć się z wieloma wyzwaniami prawno-regulacyjnymi. Ponadto, BM mBank koncentrował się na rozwijaniu aplikacji mobilnej mBank Giełda, która została wprowadzona 1,5 roku temu.

Ponadto, Biuro Maklerskie mBanku skupiało się na kwestiach analitycznych, a konkretnie na dostarczaniu klientów coraz większej liczby analiz dla rynków zagranicznych.

Jakie są plany Biura Maklerskiego mBanku na kolejny rok?

To właśnie oferta rynków zagranicznych w najbliższych miesiącach, a nawet latach, będzie najmocniej rozwijana przez BM mBank.

Ponadto, Biuro Maklerskie mBanku skupia się na rozwoju technologicznym pod kątem aplikacji i webowych platform inwestycyjnych. Dodatkowo, BM mBank pracuje nad serwisami analitycznymi.

Ile rynków zagranicznych jest dziś dostępnych w BM mBank?

Trzy rynki: niemieckiego (giełda Xetra), brytyjski (London Stock Exchange) i amerykański (giełdy NYSE i NASDAQ). Łącznie w ofercie Biuro Maklerskie mBanku znajdziemy ponad 2 tysiące instrumentów inwestycyjnych.

Klienci BM mBank preferują długoterminowe inwestycje czy krótkoterminową spekulację?

Krótkoterminowi, aktywni spekulanci chętnie inwestują w akcje amerykańskich spółek technologicznych. Z kolei na rachunkach maklerskich będących zarazem kontami IKE lub IKZE mamy inny profil inwestora. Ich posiadacze preferują długoterminowe inwestycje i bezpieczniejsze instrumenty.

Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z całym nagraniem, znajduje się ono poniżej:

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments