The Dust powołał spółkę Game Island do produkcji średniobudżetowych gier

416

The DustThe Dust ogłosił powołanie spółki zależnej Game Island, która ma zająć się produkcją własnych średniobudżetowych gier z przeznaczeniem na platformy PC i konsole, podała spółka.

„The Dust zawiązał spółkę zależną – Game Island S.A. – i objął 100% jej kapitału zakładowego o wartości nominalnej 100 000 zł. Działalność Game Island będzie skupiona na produkcji własnych średniobudżetowych gier z przeznaczeniem na platformy PC i konsole. Wyodrębnienie spółki zależnej ma przyspieszyć proces badania nowych pre-produkcji, a także zwiększyć moce produkcyjne przy realizacji wybranych projektów. Wydawcą ww. gier będzie The Dust, która ma już w swoim portfolio kilka zaprezentowanych na platformie Steam symulatorów” – czytamy w komunikacie.

The Dust jest producentem i wydawcą gier. Spółka intensywnie rozwija produkcję gier własnych. Aktualnie pracuje nad grą osadzoną w świecie „Cyklu Inkwizytorskiego” na motywach twórczości Jacka Piekary oraz nad własnymi autorskimi symulatorami. Zgodnie ze strategią na lata 2019-2021, zamierza wydawać 5 gier rocznie. Uzupełnienie działalności The Dust stanowi oferta szerokiej gamy narzędzi w obszarze advergamingu, tworzenie projektów z wykorzystaniem technologii AR i VR oraz produkcji gier mobilnych na zlecenie. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od kwietnia 2018 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments