Tether inwestuje w Northern Data

Tether coin

Tether jest obecnie właścicielem większościowym w Northern Data. Do tego kupił 10 000 maszyn do przetwarzania danych w chmurze, aby wspierać tę firmę. To kolejna strategiczna inwestycja w notowaną na giełdzie niemiecką spółkę Bitcoin Miner Northern Data Group.

Tether inwestuje

W czwartkowym oświadczeniu Tethera, firmy, która stoi za najważniejszym stablecoinem rynku, podano, że zaangażowanie Northern Data w „odporne przechowywanie danych i przetwarzanie o wysokiej wydajności” jest zgodne z „wybiegającymi w przyszłość” celami emitenta stablecoinów. Podejmowane wspólnie z firmą inicjatywy będą wykorzystywać między innymi kilka technologii, w tym sztuczną inteligencję i komunikację peer-to-peer.

„Jesteśmy podekscytowani tą inwestycją w Northern Data Group, ponieważ stanowi ona świeże przedsięwzięcie wkraczające w nowe granice technologiczne” – przekazał w oświadczeniu Paolo Ardoino, dyrektor ds. technologii Tethera. „Ta inwestycja podkreśla nasze zaangażowanie w odpowiedzialny rozwój i innowacje, przy jednoczesnym zachowaniu siły i integralności rezerw tokenów Tether.”


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Przed oficjalnym oświadczeniem Tethera „Forbes” poinformował, że firma ta zainwestowała 420 milionów dolarów w 10 000 procesorów graficznych Nvidia H100. Dokonała tego za pośrednictwem irlandzkiej firmy Damoon. Dodano wtedy, że w ramach umowy Tether nabył 20% udziałów w Northern Data. Tether nie potwierdził jednak dokładnej liczby kupionych procesorów graficznych, ale stwierdził, że inwestycji w Northern Data dokonano „za pośrednictwem Damoon”. „Raport medialny Forbesa zawierał nieścisłości dotyczące wielkości udziałów Tethera dot. tej inwestycji” – dodała firma. Podkreśliła, że jej inwestycje „nie mają wpływu na rezerwy Tethera ani na fundusze klientów”, które według najnowszych doniesień obejmują aktywa o wartości ponad 86 miliardów dolarów, w tym 3,3 miliarda dolarów nadwyżki rezerw.

Dywersyfikacja

Na początku tego roku Tether ogłosił wiele dużych inwestycji na rynku miningu bitcoinów, w tym współpracę ze swoim lokalnym partnerem w Urugwaju oraz inwestycje w projekt kopania BTC w Salwadorze o wartości 1 miliarda dolarów.

Firma od dawna budzi pewne kontrowersje. Wiele osób uważa, że nie posiada pełnego pokrycia dla wyemitowanych przez siebie tetherów. Jak na razie jednak nikt nie potwierdził takich domysłów sceptyków.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments