TenderHut chce pozyskać do 9 mln zł z oferty publicznej! Rozmowa z Prezesem Zarządu Robertem Strzeleckim

483

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy, w której gościem redaktora Comparic24.tv Marcina Podlackiego był Robert Strzelecki – Prezes Zarządu TenderHut. Przed weekendem, 1 października spółka poinformowała o wznowieniu oferty publicznej, zawieszonej w lipcu. Robert Strzelecki w rozmowie argumentował takie działania wzrostem zainteresowania inwestorów rynkami kapitałowymi po wakacjach.

  • W dzisiejszej rozmowie, gościem redaktora Comparic24.tv Marcina Podlackiego był Robert Strzelecki – Prezes Zarządu TenderHut.
  • Spółka w kwietniu zadebiutowała na parkiecie NewConnect.
  • W połowie września East Value Research zarekomendował „kupuj” dla akcji TenderHut. Cena docelowa została wyznaczona na poziomie 86,6 zł.
  • Aby obejrzeć rozmowę, dostępną na kanale Comparic Rynki na YouTube, wystarczy kliknąć w poniższą grafikę.

Grupa TenderHut wznawia ofertę publiczną akcji!

Prezes Zarządu TenderHut, Robert Strzelecki zapytany o powód wznowienia oferty publicznej zwrócił uwagę na sezonowość obecną na rynkach finansowych:

„Lipiec tak naprawdę okazał się trochę bardziej niż się spodziewaliśmy okresem urlopowym i pomimo tego, że udało nam się zalokować wszystkie akcje, to cena którą osiągnęliśmy, nie była ceną zadowalającą. Staramy się wznowić emisję w chwili, w której rynek wrócił do przedwakacyjnych obrotów”.

Odniósł się także między innymi do zakończonej sukcesem, kampani crowdfundingowej Holo4Med, spółki należącej do Grupy TenderHut:

„To na pewno cieszy, że spółka Holo4Med zyskała najwyższą kwotę w Crowdfundingu, jaką do tej pory udało się zebrać na nasze venture buildingowe podmioty, więc to jest duży sukces dla nas. Dodatkowo mówimy o bardzo dobrej wycenie, na poziomie ponad 20 mln zł.”

Kurs giełdowych walorów TenderHut po wzrostach z początku maja, wraca w okolice poziomów z debiutu.

Od giełdowego debiutu walorów TenderHut na parkiecie NewConnect minęło już kilka miesięcy. Warto przypomnieć, iż kurs akcji spółki na debiucie zyskał aż 34% i osiągnął poziom 63 zł. Do obrotu trafiło 1.010.509 akcji serii B1 oraz 3.342 akcje serii C1.

Kolejne tygodnie po debiucie przyniosły wzrosty, a kurs osiągnął nawet okolice 75 zł za jedną akcję. Od połowy maja, na walorach spółki trwa jednak stopniowa przecena, a kurs znacznie zbliżył się do poziomu 50 zł. Nie pomogła nawet rekomendacja od analityków z East Value Research z połowy września, którzy oszacowali cenę docelową akcji na poziomie 86,6 zł.

Wydaje się jednak, że okolica 48 zł (oddalona mniej więcej o 10% od bieżącej ceny) jest bardzo istotnym wsparciem, którego test, może skutkować w krótkim terminie odwróceniem trendu i taki scenariusz wydaje się prawdopodobny. Biorąc pod uwagę informacje dotyczące przyszłości o których w dzisiejszym wywiadzie wspomniał Prezes Zarządu, skala potencjalnego odbicia może być spora.

Kurs giełdowych walorów TenderHut po wzrostach z początku maja, wraca w okolice poziomów z debiutu.
Notowania TenderHut od kwietniowego debiutu na NewConnect. Źródło: tradingview.com

Grupa zamknęła 2020 rok przychodami na poziomie 45,9 mln zł, co oznacza wzrost o 21,5 procent wobec 2019 r.

Szczegóły emisji: https://tenderhut.com/emisja-akcji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments