Tech Invest Group zajmie się fotowoltaiką

332

Tech Invest Group (TIG) sfinalizował przejęcie Erato Energy, podała spółka. W wyniku tej transakcji podstawową aktywnością spółki będzie działalność na rynku fotowoltaiki, jednocześnie dotychczasowa działalność inwestycyjna zostanie utrzymana.

„Obecni udziałowcy Erato Energy objęli akcje nowej emisji i zostali większościowymi akcjonariuszami Tech Invest Group. Po rejestracji zmiany nazwy w KRS, Tech Invest Group będzie działać pod marką Erato Energy ASI S.A.” – czytamy w komunikacie.

„Wejście na giełdę to ważny krok w rozwoju Erato Energy. Dotychczas z sukcesem rozwijaliśmy się dzięki środkom z bieżącej działalności operacyjnej. Rynek kapitałowy otwiera nam nowe możliwości, szansę na skokowy rozwój dzięki pozyskaniu nowych inwestorów. Giełda zapewni nam także większą transparentność i wiarygodność na rynku. Chcemy dalej rozwijać kanały dystrybucji oraz realizować nowe projekty, również jako inwestor, nie wykluczamy dokapitalizowania spółek portfelowych TIG” – powiedział prezes Erato Energy i Tech Invest Group Łukasz Gralec, cytowany w komunikacie.

25 listopada br. nadzwyczajne walne zgromadzenie Tech Invest Group zdecydowało o emisji akcji serii I skierowanej do udziałowców Erato Energy oraz o emisji nowych akcji serii J do osób związanych z TIG, tj. do głównych akcjonariuszy i obligatariusza, którzy dokapitalizują spółkę wkładem pieniężnym w wysokości 2,69 mln zł, z przeznaczeniem tej kwoty na całkowitą spłatę zadłużenia finansowego TIG. Akcjonariusze zdecydowali również o zmianie nazwy TechInvest Group na Erato Energy ASI S.A., która będzie obowiązywać po rejestracji w KRS.

Akcje nowej serii I to akcje imienne, natomiast akcje nowej serii J zostały objęte lock-upem. Po rejestracji emisji w KRS, Łukasz Gralec będzie posiadał 56,4% akcji spółki, a Michał Post 21,93%.

„Przejęcie Erato Energy i docelowo połączenie obu spółek to najważniejszy moment w dotychczasowej historii Tech Invest Group. Wchodzimy na nowy i bardzo perspektywiczny rynek z silnym partnerem, który generuje wysokie przychody. Niebawem przedstawimy zaktualizowaną strategię rozwoju, która wytyczy nowe cele i kierunki działania” – skomentował wiceprezes Tech Invest Group Krzysztof Kłysz.

Erato Energy jest firmą z branży odnawialnych źródeł energii, specjalizującą się w sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych dla klientów detalicznych. Spółka zatrudnia około 100 osób, w tym własne ekipy montujące.

Tech Invest Group to notowany na NewConnect butik inwestycyjny. Wśród obecnych inwestycji Tech Invest Group są T-Bull, MagicVR, SatRevolution, Shuttout oraz fundusz BRIdge Alfa Kvarko (poprzez który inwestuje w innowacyjne podmioty, m.in. QNA Technology).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments