Szydło potwierdza: PiS zaoferuje Polakom nowy socjal

311
pis program wyborczy rząd

Jak PiS zamierza wygrać kolejne wybory? Dotąd robił to m.in. obietnicami socjalnymi. Teraz nie będzie ponoć inaczej. Partia szykuje dla Polaków nowe programy prospołeczne i gospodarcze – powiedziała w „Naszym Dzienniku” była premier Beata Szydło.

Szydło potwierdza: będzie nowy socjal

Każdą kampanię rozpoczynamy od przedstawienia solidnie przygotowanego programu wyborczego. On zawsze jest efektem rozmów z Polakami. Będą nowe propozycje prospołeczne i gospodarcze. Szczegóły zaprezentujemy w odpowiednim czasie – powiedziała Szydło.

Dodała, że ona sam uważa, że dziś wyzwaniem dla Polaków i polskiego rządu jest demografia.

– Trzeba stworzyć warunki dające rodzinom poczucie stabilizacji. Trzeba wypromować modę na rodzinę i dzieci. Nasz rząd ten proces rozpoczął w 2015 r. i te działania muszą być kontynuowane ponad podziałami politycznymi – stwierdziła.

To więc chyba zapowiedź 1000 plus.

Do wyborów razem czy osobno?

W czasie rozmowy pojawił się też wątek tego, czy PiS powinno pójść do wyborów samo czy razem z Solidarną Polską.

Szydło nie ma wątpliwości. Jej zdaniem obie partie muszą ze sobą współdziałać, bowiem „naszą wartością zawsze była jedność”.

Pytywana, czy i jak sama zaangażuje się w kampanię do parlamentu, odarła, że będzie się angażować w kampanię i zrobi wszystko, by Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory.

Jej zdaniem rząd musi teraz szukać rozwiązania, które pomoże mu pozyskać pieniędzy z KPO. Tyle że sam jest sceptyczna, czy KE odblokuje dla nas kurek z tymi środkami

– Nawet jeśli jakaś część środków zostanie wypłacona, to – być może – okaże się to obwarowane koniecznością wypełnienia kolejnych warunków niekorzystnych dla Polski – powiedziała Beata Szydło.

Powrót do Polski?

Szydło jest pierwszą kadencję w Parlamencie Europejskim. Czy w nim pozostanie? Wiele osób sugeruje, że może chcieć wrócić do polskiej polityki.

Z drugiej strony miała już szansę na to ostatnie. Podobno oferowano jej powrót na fotel premiera, w miejsce Mateusza Morawieckiego. Wtedy odmówiła. Nie jest jednak wykluczone, że jednak da się skusić mandatem posła i może w przyszłości stołkiem szefa rządu.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments