W jaki sposób najszybciej wysłać pieniądze za granicę?

505

W obecnych czasach mamy możliwość znaleźć się w relatywnie krótkim czasie gdzieś w innej części świata, w związku z tym i nasze pieniądze możemy szybko przesłać za granicę, np. komuś bliskiemu, kontrahentowi czy opłacić zagraniczną aukcję na zagranicznym portalu. Jak to zrobić w prosty, bezpieczny i oszczędny sposób, aby całkowicie wyeliminować sytuacje stresowe z tym związane? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

  1. Opcja szybkich przelewów pieniężnych
  2. Konto Pay-Pal
  3. Tradycyjny przelew zagraniczny

1. Opcja szybkich przelewów pieniężnych

Jeżeli do wykonania przelewu zagranicznego nie chcemy korzystać z pomocy banku, to mamy alternatywę w postaci specjalistycznej firmy, która zajmuje się taką działalnością na co dzień. Pieniądze mamy możliwość przesłać osobiście w placówce takiej firmy bądź za pośrednictwem internetu, a odbiorca otrzyma je przelewem a swoje konto lub może je także wypłacić w gotówce. Koszt takiej opcji szybkich przelewów pieniężnych będzie zależy od firmy pośredniczącej, na którą się zdecydujemy. Jeśli np. chcemy maksymalnie ograniczyć związane z tym koszty wysyłając pieniądze do Wielkiej Brytanii i wykonać przelew nawet bez poniesienia dodatkowych kosztów warto skorzystać ze strony https://klik-24.com/. Za jej pośrednictwem wybierając opcję przelewu standardowego odbiorca otrzyma swoje pieniądze maksymalnie do dwóch dni roboczych, a my nie zapłacimy za to ani złotówki.

2. Konto Pay-Pal

Jeżeli regularnie wykonujemy przelewy za granicę i dość nurzące jest dla nas ciągłe wpisywanie długim cyfr kont bankowych to świetnym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest założenie konta Pay Pal, które możemy w łatwy sposób powiązać z posiadanym przez nas kontem bankowym lub kartą kredytową. Chcąc przelać pieniądze na zagraniczne konto bankowe wystarczy jedynie zalogować się na swoje konto Pay Pal za pomocą adresu mailowego i ustawionego indywidualnego hasła. Następnie należy wpisać kwotę, którą chcemy przelać oraz adres mailowy odbiorcy. To wszystko! Odbiorca dostanie powiadanie z portalu drogą mailową o otrzymaniu pieniędzy, a żeby je móc odebrać będzie zobowiązany do zalogowania się do swojego konta Pay Pal. Jeżeli takiego nie posiada to tak samo jak Ty założy je w szybki i prosty sposób. W zależności od kraju, do którego wysyłamy przelew gotówkowy za pośrednictwem konta opłata może wynieść pomiędzy 0,9 procenta do 3,3 procent. kwoty, na którą dokonujemy transakcji. Jeśli zaś zdecydujemy się na użycie karty kredytowej to prowizja wynosi 5,99 procent kwoty przelewu, do której musimy doliczyć opłatę stałą w wysokości 1,35 złotych.

3. Tradycyjny przelew zagraniczny

Jeśli należymy do grona tradycjonalistów to mamy opcję skorzystania ze standardowego przelewy zagranicznego, który możemy wykonać za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Oprócz podstawowych danych do wykonania przelewu takich jak adres, numer rachunku odbiorcy, kraj czy tytuł przelewu zobligowani jesteśmy podać dodatkowo:

– IBAN, który jest standardem zapisu rachunków bankowych. Jest on szczególnie ważny przy dokonywaniu przelewów zagranicznych w celu identyfikacji kraju, do którego przesyłamy pieniądze. Na przykład Niemcy to DE, Francja to FR, Wielka Brytania to GB itd.

– SWIFT czyli kod banku, który z łatwością znajdziesz na jego stronie internetowej. Pozwala on na szybszą komunikację między instytucjami.

Składając dyspozycję przelewu zagranicznego musimy również wskazać kto pokryje jego koszt. Tutaj mamy trzy opcje: możemy sami pokryć całość operacji, przenieść wszystkie koszty na odbiorcę lub podzielić je między wami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments