Sztuka dobierania dodatków — dlaczego warto w nie inwestować?

60
dobieranie dodatków

Dodatki odgrywają ważną rolę w stylizacjach, jednak często o nich zapominamy. To zwykle zaniedbana część garderoby, a wiele osób nie wie, jak najlepiej dobrać pasek, buty i torebkę.

Dlaczego warto więcej uwagi poświęcić dodatkom w naszej garderobie? Jak je dobierać i dlaczego warto w nie zainwestować?

Wciąż pomijane dodatki

Dodatki odgrywają ogromną rolę, nawet w codziennych stylizacjach. Przede wszystkim dzięki dodatkom możemy uzupełnić nasz styl i dodać osobiste akcenty. W zależności od tego, jakie dodatki wybierzemy, nasza stylizacja może się zmieniać.

Część osób podchodzi do dodatków czysto praktycznie. Torebka musi być duża – tak, aby pomieściła wszystkie rzeczy. Pasek, tylko jeżeli spodnie rzeczywiście spadają, a buty powinny być wygodne. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dodatki spełniające praktyczne kryteria, mogły jednocześnie być uzupełnieniem stylizacji.

dobieranie dodatkówPoza osobami, które do dodatków podchodzą praktycznie, znajdą się też osoby, które mają mnóstwo dodatków, jednak kompletnie nie wiedzą, jak je ze sobą łączyć. Prawdziwą zmorą są także dodatki bardzo złej jakości, które po kilku założeniach nie wyglądają najlepiej.

To wszystko dlatego, że dużą wagę przykładamy do naszych ubrań i to właśnie na nie przeznaczamy konkretne kwoty, zostawiając dodatki na sam koniec. Jednak w wielu przypadkach to właśnie dodatki mogą sprawić, że zwykła koszulka i jeansy zaczną wyglądać bardziej modowo i z klasą.

Istnieje wiele zasad dobierania dodatków. Jak łatwo i szybko dobierać dodatki do stylizacji? Przede wszystkim powinniśmy postawić na stworzenie zestawów dodatków, które z każdą stylizacją będą wyglądać dobrze.

Jak dobierać dodatki?

Dobieranie dodatków nie musi być trudne. Wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami. Wprowadzenie ich ułatwi wybieranie dodatków na co dzień, a także sprawi, że nasze stylizacje staną się pełniejsze.

  1. dobieranie dodatkówJedność stylu — to podstawowa zasad, którą warto wprowadzić, dobierając dodatki. Nie powinniśmy w stylizacjach mieszać zbyt wielu struktur i kolorów. Warto postawić na dodatki, które pasują do siebie stylistycznie.
  2. Harmonia — bardzo ważne jest łączenie dodatków kolorystycznie. Dobrze, jeśli przynajmniej dwa elementy zestawu pasują do siebie kolorystycznie, stylistycznie i strukturalnie. To oznacza, że warto postawić na przykład buty i pasek w jednym kolorze, wtedy możemy poszaleć z ciekawą i kolorową torebką. Inną opcją jest dobranie wszystkich dodatków w tym samym kolorze, jednak łączyć dwie różne struktury, czyli na przykład lakierowane czarne buty połączyć z matową czarną torebką i matowym czarnym paskiem.
  3. Wprostproporcjonalność — dodatki warto wybierać także do kształtu naszej sylwetki. Osoby niższe mogą postawić na torebki krótsze, które sprawia, że optycznie będą wyglądać na wyższe. Natomiast u osób z większym rozmiarem lepiej sprawdzą się większe torebki. Poza tym nie warto przesadzać z ilością i wielkością dodatków. Jeśli wybieramy dużo i wyraziste kolczyki, lepiej postawić na delikatny naszyjnik.

Na podstawie tych kilku zasad warto stworzyć uniwersalne zestawy dodatków, które sprawdzą się na co dzień. Na początek możemy wykorzystać te elementy, które już mamy w szafie.

Niektórzy uważają dodatki za zbędne, kiedy w rzeczywistości odgrywają naprawdę ważną funkcję we wszystkich stylizacjach. Często nie przykładamy wagi do dodatków i bardziej skupiamy się na samych ubraniach. Dlaczego warto inwestować w dodatki i czemu zwykle nie kupujemy dodatków dobrej jakości?

Dlaczego inwestować w dodatki?

Dodatki często są pomijane w czasie zakupów. Zwykle szkoda nam pieniędzy na lepszej jakości pasek, a czasem nawet na torebkę. Jednak dodatki to element garderoby, w który warto zainwestować.

Między innymi dlatego, że jedna dobrej jakości klasyczna torebka będzie służyć nam przez lata. Dobrej jakości pasek nie zacznie strzępić się i pękać po kilku użyciach. Wiele osób zostawia dodatki na ostatnią chwilę, nie przykłada do nich wagi i kupuje najtańsze opcje. Jednak w czasie zakupów warto stworzyć jeden zestaw z dobrej jakości dodatków, który sprawdzi się w każdej sytuacji.

Część z nas stawia na markowe ubrania, jednak pomija dodatki, które mogą zepsuć całą stylizację. Postrzępiony pasek i zniszczona torebka często odznaczają się, mimo że wydaje nam się, że kompletnie ich nie widać.

dobieranie dodatkówDodatki w stylizacjach odgrywają naprawdę ogromną rolę. Dzięki odpowiedniemu doborowi dodatków można nadać charakteru i wyrazu nawet najprostszym strojom, mogą być wykorzystywane do ukrywania mankamentów i podkreślania zalet sylwetki.

Na przykład, okulary przeciwsłoneczne mogą w gorszy dzień ukryć nasze cienie pod oczami, a odpowiednio dobrana biżuteria może podkreślić szyję i ramiona. Poprzez odpowiedni dobór dodatków, można wyrazić swoją osobowość i indywidualizm, a także dodać osobisty akcent do stylizacji. Dlatego warto poświęcić dodatkom nieco więcej uwagi.

Niezastąpione dodatki

Dodatki odgrywają ważną rolę w naszej garderobie. To elementy, które mogą pomóc w uzupełnieniu stylizacji i dodać osobisty akcent do nawet najprostszej koszulki oraz zwykłych jeansów. Wiele osób nie wie, jak dobrać odpowiednie dodatki, jednak warto poświęcić tej kwestii więcej czasu, ponieważ możemy je wykorzystać do ukrywania mankamentów i podkreślania zalet sylwetki.

dobieranie dodatkówOdpowiednie dobranie dodatków nie musi być trudne. Wystarczy pamiętać o takich zasadach jak harmonijne dobieranie dodatków, dopasowanie wielkości, świadomość stylu i osobowości, proporcje, eksperymentowanie z różnymi kombinacjami.

Dodatki mogą również pomóc w podkreśleniu indywidualnego stylu i osobowości. Jednak często pomijamy tę część garderoby. Kupujemy dodatki złej jakości, które bardzo szybko się niszczą i psują nasze stylizacje.

Jednak dobrej jakości skórzana torebka, pasek i buty mogą służyć nam przez lata. Warto w czasie zakupów poświecić większą uwagę dodatkom, wybrać jeden zestaw lepszej jakości dodatków, który będzie pasować do wielu stylizacji. Dzięki temu nawet najprostsze ubrania mogą nabrać charakteru.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments