Szpitale covidowe Tauronu i Grupy Azoty w Małopolsce ruszą za kilka tygodni

271

Przygotowywane przez Grupę Tauron oraz Grupę Azoty szpitale dla pacjentów z COVID-19 będą przygotowane do normalnej pracy na przełomie listopada i grudnia, poinformował ISBnews wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

„W ciągu najbliższych tygodni spodziewam się, że szpitale dedykowane pacjentom chorym na COVID-19 będą przygotowane do normalnej pracy na przełomie listopada i grudnia”- powiedział Kmita w rozmowie z ISBnews.

„Grupa Azoty przygotuje szpital tymczasowy w Krakowie, wykorzystując infrastrukturę po byłych klinikach Szpitala Uniwersyteckiego” – dodał.

Grupa Tauron zaangażowana jest w przygotowanie i wyposażenie dwóch szpitali tymczasowych w Małopolsce. Jeden szpital powstanie w Krakowie w Tauron Arenie, a drugi w Krynicy-Zdroju w wojskowych obiektach sanatoryjnych. Grupa Azoty – na mocy ustaleń z Ministerstwem Aktywów Państwowych (MAP) – wybuduje szpital tymczasowy w Krakowie przy ul. Focha.

We wszystkich obiektach, w których będą docelowo działać szpitale tymczasowe, trwają prace przygotowawcze.

W ub. tygodniu MAP podało, że spółki Skarbu Państwa zbudują w całej Polsce 15 szpitali tymczasowych dla chorych na COVID-19: 4 szpitale na Mazowszu, 4 w Małopolsce, 3 na Dolnym Śląsku, 2 na Śląsku oraz po jednym w Wielkopolsce i na Pomorzu. Oddanie pierwszych szpitali zaplanowane jest na listopad.

Wojciech Żurawski

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments