Światowe Forum Ekonomiczne: na BTC należy patrzeć szerzej

197

Francis Suarez, burmistrz Miami, pojawił się na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Powiedział, że uważa, że ​​na bitcoina (BTC) należy patrzeć z perspektywy innowacji, a nie tylko jako na aktywo inwestycyjne.

Burmistrz Miami o BTC

Słowa Suareza padły podczas debaty pt. „Przyszłości kryptowalut”, którą zorganizowano trzeciego dnia trwającego właśnie Światowego Forum Ekonomicznego 2022 w Davos.

– Żyjemy w świecie, w którym inwestorzy patrzą tylko na rzeczy z perspektywy zwrotu, ale bitcoin powinien być postrzegany z perspektywy innowacyjnej i technologicznej – powiedział.

Zapytany o swoje poglądy na kwestii zmienności kursów na rynku kryptowalut, Suarez odpowiedział, że zjawisko to jest częścią ekosystemu blockchaina i jest powszechne w branży rozwijających się technologii.

Przypomniał ludziom, że chociaż debata na temat zmienności wydaje się być powszechna tylko podczas bessy, odgrywa ona kluczową rolę również wtedy, gdy rynek idzie w górę. Stwierdził również, że cena bitcoina z czasem ustabilizuje się, kiedy zmieni się on z klasy aktywów w formę „waluty”.

– Będę mówił z perspektywy bitcoina, ponieważ jest to pierwsza kryptowaluta [świata]. Obecnie zachowuje się jak klasa aktywów, ale z czasem przekształci się w walutę. Gdy aspekt walutowy zajmie centralne miejsce, myślę, że cena również się ustabilizuje – tłumaczył.

Zapytany o powód swojego wsparcia dla BTC, Suarez odpowiedział: – A komu możemy dziś zaufać? Politykom? Bankierom czy decydentom? Bitcoin mimo tego, że jest wymyślony przez człowieka, został zaprojektowany tak, aby podążać za zapisem kodu, który nie można zmienić.

Do Suareza dołączyła dyrektor generalna Rady ds. Innowacji Kryptowalut, Sheila Warren, która zgodziła się z burmistrzem Miami w sprawie wielu kwestii dot. bitcoina.

[Bitcoin] udowodnił swoją siłę, utrzymując się przez kilka cykli cenowych – powiedziała.

Kurs bitcoina

Dziś za 1 BTC płaci się ok 29 500 USD. Oznacza to spadek o 3 proc. w skali doby i 2,4 proc. w skali tygodnia. Ether, druga kryptowaluta rynku pod kątem kapitalizacji, kosztuje ok. 1960 USD, co przekłada się na 5-proc. spadek w skali doby i 4-proc. w skali tygodnia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments