SunRoof umożliwił korzystanie z bitcoina w płatności za dachy solarne

307

OZE ustawaSunRoof jako pierwszy na świecie producent dachów solarnych, umożliwił swoim klientom korzystanie z bitcoina jako kolejnej formy płatności, podała spółka. Firma liczy, że waluta cyfrowa ułatwi rozliczenia z międzynarodowymi klientami i jednocześnie otworzy SunRoof na szerszą działalność na globalnych rynkach.

„W celu umożliwienia większej ilości opcji płatności wprowadzamy sprzedaż dachu za bitcoiny. W naszej filozofii chodzi o wybór. To powinien być Twój wybór, to Twoje pieniądze, Twoja energia. Z naszej strony oferujemy bardziej elastyczny sposób płatności. Jeśli nasi klienci dzisiaj płacą za dach w szwedzkich koronach, polskich złotych lub euro, to czemu nie mieliby płacić bitcoinami?” – powiedział współzałożyciel i CEO SunRoof Lech Kaniuk, cytowany w komunikacie.

„Ostatnio Tesla zadeklarowała, że zamierza akceptować płatności za samochody w bitcoinie. Pewnie w niedalekiej przyszłości również będzie sprzedawała w ten sposób swoje dachy solarne. Jednak wygląda na to, że na dzień dzisiejszy firma SunRoof jest jedyną na świecie, która oferuje możliwość zakupu dachów solarnych za bitcoiny” – podkreślono w materiale.

Płatność kryptowalutami wciąż akceptuje już wiele znanych i innowacyjnych spółek, m.in. Virgin Galactic czy Microsoft, wskazano także.

„Lech Kaniuk ma już doświadczenie we wprowadzaniu płatności walutami cyfrowymi. Był pionierem, który w 2013 roku udostępnił płatność bitcoinem za jedzenie online w serwisie PizzaPortal.pl (dzisiaj Glovo). Była to pierwsza tego rodzaju platforma w naszym kraju, która akceptowała kryptowalutę jako formę rozliczenia” – czytamy dalej.

„Już dziś otwierając się na bitcoin, przygotowujemy się na przyszłość globalnych transakcji. Planujemy rozwinąć się 10-krotnie na obecnych rynkach, czyli w Szwecji, Norwegii, Niemczech i Polsce. W tym roku uruchomimy Włochy i Hiszpanię, a w USA chcemy być obecni jeszcze przed 2022 r.” – zapowiedział Kaniuk.

SunRoof to międzynarodowy startup tworzący dachy solarne 2w1 i rozwiązania wspierające inteligentne zarządzanie energią, a także innowacyjne fasady, które produkują ekologiczną energię elektryczną bez instalowania tradycyjnych paneli fotowoltaicznych. Obecnie spółka działa w Skandynawii, w Polsce – gdzie posiada m.in. centrum badawczo-rozwojowe – oraz w Kenii.

Poprzedni artykułInPost zawarł porozumienie z Łodzią dot. realizacji programu 'Green City'
Następny artykułNewConnect – inny wymiar giełdy
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments