Sunday Energy pozyskał 4 mln zł z emisji akcji

Sunday Energy zakończył emisję akcji, z której pozyskał zakładaną kwotę 4 mln zł, podała spółka. Grono akcjonariuszy powiększyło się o 194 podmioty.

W I transzy dla dużych inwestorów spółka oferowała 100 tys. akcji o wartości 2,5 mln zł. Druga transza obejmowała 60 tys. akcji o wartości 1,5 mln zł. Cena emisyjna wynosiła 25 zł, podano w komunikacie.

„Emisja akcji Sunday Energy okazała się sukcesem. Dziękujemy naszym nowym akcjonariuszom za okazałe zaufanie i wiarę w spółkę. Zarówno I, jak i II transza akcji w ramach emisji zakończyły się powodzeniem – co nas cieszy, a jednocześnie motywuje do dalszej pracy. Mamy przed sobą ambitne cele, które wraz z perspektywami rynkowymi i potencjałem spółki pozytywnie rokują dla wszystkich inwestorów spółki” – powiedział prezes Michał Sochacki, cytowany w komunikacie.

Cele przedstawione w dokumencie ofertowym to:

– rozszerzenie oferty handlowej o panele o mocy 400W i więcej,

– tworzenie farm fotowoltaicznych, w tym inwestycje w spółki zajmujące się projektowaniem oraz budową farm PV. Strategią firmy jest obejmowanie w takich spółkach większościowych udziałów i przygotowywanie nowych projektów budowy farm,

– uruchomienie nowej linii biznesowej – usługa demontażu, testowania, serwisowania, magazynowania oraz handlu używanymi komponentami OZE,

– ekspansja zagraniczna.

„W ślad za systematyczną realizacją kolejnych kroków milowych Sunday Energy, chcemy zadebiutować na rynku NewConnect w 2021 roku. Krok ten wzmocni naszą pozycję w branży, zwiększy transparentność i wiarygodność spółki oraz pozwoli na uzyskanie jej wyceny rynkowej” – dodał Sochacki.

Działalność Sunday Energy opiera się na podstawowym filarze fotowoltaicznym i uzupełniającym, związanym z dodatkowymi usługami i produktami dot. OZE, tj. pompy ciepła, magazyny energii itd. W pierwszym obszarze kluczową częścią biznesu jest import i sprzedaż paneli fotowoltaicznych oraz innych komponentów rynku PV (m.in. inwertery, falowniki). Spółka zajmuje się także developmentem farm oraz rozwija nowe kierunki biznesowe, dotychczas niewystępujące powszechnie na polskim rynku.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments