Zarobki i sukcesy polskich pokerzystów w 2019 roku – jakie osiągnęli wyniki

Udostępnij

Sukcesy polskich pokerzystówW ciągu minionych dwunastu miesięcy mieliśmy wiele okazji, by cieszyć się sukcesami reprezentantów naszego kraju, w najważniejszej grze karcianej na świecie, w dużych turniejach transmitowanych na żywo. Może nie był to rok tak udany jak 2018, kiedy Piotr Nurzyński zwyciężył w Main Evencie European Poker Tour Barcelona, za co otrzymał ponad milion euro, lecz niektóre osiągnięcia wciąż budzą podziw.

Teoretycznie najwięcej w minionym roku zarobił Wiktor Malinowski, który osiągnął zysk w trzech turniejach. Najwyższą wygraną zainkasował za siódme miejsce w Super High Rollerze European Poker Tour Monte Carlo – 264 860 €. Jest on jednak specjalistą od gier na wysokich stawkach, w tym turnieju wpisowe również wynosiło aż sto tysięcy euro, tak więc stopa zwrotu jego sukcesów nie jest tak imponująca, jak w przypadkach innych graczy, którzy zostaną zaprezentowani poniżej. Poznaj największe sukcesy polskich pokerzystów w 2019 roku.

Sukcesy polskich pokerzystów – 68 miejsce Martina Huka w Main Evencie World Series of Poker

Zacznijmy od najlepszego rezultatu polskiego pokerzysty w najbardziej prestiżowym turnieju na świecie. Main Event World Series of Poker uchodzi za nieoficjalne mistrzostwa świata w pokerze. Ostatniego lata do walki o ten tytuł przystąpiło ponad 8500 zawodników, wśród których nie brakowało Polaków. Najlepiej poradził sobie Martin Huk, który odpadł dopiero w dniu szóstym, dzięki czemu zainkasował 117 710 dolarów amerykańskich za 68 miejsce. Ośmiu innych Polaków również z tego turnieju odeszło od stołu z pieniędzmi, jednak ich miejsca były znacznie niższe.

Czwarte miejsce Daniela Demickiego w High Rollerze Pot Limit Omaha

Jeśli omawiamy sukcesy polskich pokerzystów, nie możemy zapomnieć o Danielu Demickim, który osiąga wiele sukcesów w turniejach zlokalizowanych w Azji i Australii. Trzy lata temu zdobył mistrzowski pierścień wygrywając turniej na festiwalu Aussie Millions. Dwa lata temu wygrał dwa turnieje w ramach dwóch festiwali Asia Pacific Poker Tour w Incheon. W ubiegłym roku znów osiągnął wysoką pozycję w High Rollerze Pot Limit Omaha zorganizowanym w ramach festiwalu Aussie Millions 2019. Wpisowe wynosiło 25 tysięcy dolarów australijskich, co przyciągnęło 67 uczestników. Czwarte miejsce sprawiło, że Polak wzbogacił się o 176 880 AUD.

Trzecie miejsce Dimy Urbanowicza w World Series of Poker Europe Mixed Game Championship

Dima Urbanowicz to już kultowa postać wśród polskich pokerzystów. W swojej karierze w turniejach wygrał już niemal 6 milionów dolarów amerykańskich, co jest bezkonkurencyjnym wyczynem w naszym kraju. Po raz pierwszy na płatnej pozycji uplasował się w 2013 roku, od tego czasu zgromadził już 106 takich miejsc.

W minionym roku był bliski zdobycia jako pierwszy Polak złotej bransoletki w evencie World Series of Poker Europe Mixed Game Championship. Ostatecznie musiał się jednak zadowolić trzecim miejscem. Wpisowe wynosiło 25 500 euro, udział wzięło 45 graczy, a za swój wyczyn Dima Urbanowicz otrzymał 162 463 €.

Sukcesy polskich pokerzystów – zwycięstwo Pawła Szostaka w turnieju Pot Limit Omaha Hi/Lo

Turniej Pot Limit Omaha Hi/Lo rozgrywany był w ramach festiwalu World Series of Poker Circuit Rozvadov. Wpisowe wynosiło 300 euro, udział wzięło 116 graczy. Za zwycięstwo Paweł Szostak zainkasował 7899 € oraz otrzymał prestiżowy pierścień World Series of Poker Circuit. Dołączył więc do grona mistrzów posiadających ten złoty pierścień, co udało się wcześniej osiągnąć czterem innym Polakom. Dlatego niewątpliwie zwycięstwo Pawła Szostaka wpisuje się w sukcesy polskich pokerzystów w 2019 roku.

Zwycięstwo Mateusza Dziewońskiego w Main Evencie Poker Fever Series

Największym sukcesem Mateusza Dziewońskiego była wygrana w turnieju głównym festiwali World Series of Poker Circuit Rozvadov 2015. Dzięki temu stał się pierwszym Polakiem, który zdobył prestiżowy złoty pierścień opisywany wcześniej. Zwycięstwa Mateusza Dziewońskiego budzą podziw przeglądając sukcesy polskich pokerzystów.

W zeszłym roku zdołał on nawiązać do tych sukcesów. Tym razem stał się on drugim Polakiem w historii, który zdobył mistrzostwo w Poker Fever Series. Wpisowe wynosiło 4800 koron czeskich, a w turnieju wzięło udział 715 pokerzystów. Do dziewięcioosobowego finałowego stołu Mateusz Dziewoński zasiadał zajmując dopiero 8 miejsce, nawet w ostatecznym starciu, gdy zostało tylko dwóch zawodników znaczną przewagę miał jego rywal, jednak Polak zdołał dość szybko doprowadzić do zmiany sytuacji. W nagrodę zainkasował 830 800 koron czeskich oraz prestiżowe trofeum.

Zwycięstwo Jakuba Grzegorzka w Main Evencie European Poker Tour Madrid

Wpisowe w turnieju wynosiło 1100 euro, a wzięło w nim udział 1151 graczy. Ośmioosobowy finał bezdyskusyjnie należał do Polaka, choć przed jego startem był wiceliderem. Za zwycięstwo nasz rodak otrzymał 176 357 €.

Sukcesy polskich pokerzystów i zwycięstwo Łukasza Frączka w World Poker Tour 500 Barcelona

Największym osiągnięciem wśród zawodników z naszego kraju w minionym roku jest jednak zwycięstwo Łukasza Frączka w World Poker Tour 500 Barcelona. Tę wygraną zdecydowanie można uznać za największy sukces na liście „sukcesy polskich pokerzystów w 2019 roku”.

Wpisowe wynosiło 550 €, a udział w turnieju wzięło aż 2763 graczy. Za wygraną, oprócz prestiżowego trofeum, Polak otrzymał nagrodę w wysokości 215 tysięcy euro. To bezdyskusyjnie jego największe osiągnięcie w karierze. Łącznie w zeszłym roku zainkasował on ponad 270 tysięcy dolarów amerykańskich. Poza World Poker Tour 500, trzykrotnie zajął miejsca płatne, raz w Costa Brava i jeszcze dwukrotnie w Barcelonie.

Sukcesy polskich pokerzystów – podsumowanie

Należy zauważyć, że Polacy dobrze radzą sobie w turniejach pokerowych, a sukcesy polskich pokerzystów są na prawdę duże. Wszystkim zawodnikom należy pogratulować sukcesów, a ich tak liczne reprezentowanie Polski w prestiżowych imprezach na arenie międzynarodowej zdecydowanie powinno być powodem do dumy.

Pozostaje życzyć tylko kolejnych wielkich wygranych w następnym sezonie zmagań przy stołach pokerowych i mieć nadzieję, że ich wyniki będą budzić jeszcze większy podziw.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również