Najdroższe studia podyplomowe MBA na warszawskich uczelniach

855

studia podyplomowe MBAStudia podyplomowe MBA potrafią stanowić duży wydatek. Oczywiście, jeśli chodzi o Polskę, to w Warszawie jest ich największy wybór i według rankingów najwyższy poziom. Nie powinno również dziwić, że właśnie w tym mieście są najdroższe.

Co więcej, im bardziej są one prestiżowe i prowadzą programy partnerskie ze słynnymi światowymi uczelniami, tym wyższa cena. Dlatego osoby specjalizujące się w finansach i zarządzaniu będą musiały szczególnie głęboko sięgnąć do kieszeni, jeśli chcą się na takie studia wybrać. Zdecydowany lider może być tylko jeden.

Studia menedżerskie

Studia Master Business of Administration to zdecydowanie najbardziej kosztowna inwestycja w przyszłość. To podstawowy, lecz wyjątkowo prestiżowy sposób kształcenia menedżerów odpowiednio doceniany na całym świecie.

Jego kolebką są Stany Zjednoczone. Pierwsze programy o tej nazwie pojawiły się w latach 50-tych, a w Europie kilkanaście lat później. Natomiast w Polsce w latach 90-tych, wprowadził je profesor Andrzej Koźmiński, który wcześniej wykładał na Uniwersytecie Kalifornijskim.

Celem jaki niosą ze sobą studia podyplomowe MBA jest wyszkolenie menedżerów z najwyższego szczebla tak, aby mogli kierować firmą i szybko reagować na zmieniające się warunki rynkowe. Przeznaczone są one dla osób z wyższym wykształceniem, nieobowiązkowo ekonomicznym.

W Polsce z każdym rokiem zyskują one na popularności. Dostępnych jest już ponad 60 takich programów, w tym najwięcej w Warszawie. Jaki jest koszt takich studiów menedżerskich?

Studia podyplomowe MBA-SGH

Według rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy biorąc pod uwagę podstawowe studia podyplomowe MBA najlepsze oferowane są przez Szkołę Główną Handlową.

Ich program kładzie nacisk na najnowsze koncepcje i praktyki, niezbędne dla kierowników i menedżerów działających na nowoczesnym, dynamicznie rozwijającym się rynku pracy. Umożliwia również wszechstronne zrozumienie sposobu funkcjonowania małych i dużych przedsiębiorstw, ułatwiając studentom nabycie praktycznej wiedzy warunkującej efektywne zarządzanie.

Program MBA-SGH posiada akredytację Association of Masters in Business Administration (AMBA), przyznawaną jedynie czołowym MBA na świecie.

Studia trwają cztery semestry i są prowadzone w trybie weekendowym. Prowadzone są w języku polskim. Skierowane są do kandydatów, którzy:

  • Zarządzają własnymi firmami lub są zatrudnieni na średnim i wyższym szczeblu menedżerskim
  • Ukończyli studia II stopnia i mają co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego lub 8 lat w przypadku ukończenia jedynie studiów I stopnia

Ile kosztują studia podyplomowe MBA-SGH? 49 400 złotych. Eksperci są jednak zgodni, że absolwenci legitymujący się tym tytułem mają szansę na zajmowanie bardziej renomowanych stanowisk w biznesie niż każdy, kto takiego tytułu nie posiada. Jest to więc inwestycja, która przeważnie bardzo szybko się zwraca.

Istnieje jednak jeszcze bardziej prestiżowa forma studiów menedżerskich, za którą należy zapłacić jeszcze więcej. Nosi ona nazwę Executive MBA.

Executive MBA – elitarne studia podyplomowe MBA

Executive MBA to elitarna forma studiów menedżerskich. Ich celem jest dalszy rozwój i doskonalenie kwalifikacji zawodowych. Stworzono je z myślą o specjalistach z różnych dziedzin, którzy piastują stanowiska kierownicze. Kładą szczególny nacisk na praktyczne aspekty zarządzania, a warunkiem ich ukończenia jest wykonanie w pełni profesjonalnego projektu doradczego. Często uzupełniane są sesjami wyjazdowymi.

Executive MBA to oferta dla aktywnych menedżerów z kilkuletnim doświadczeniem na tym stanowisku. Są adresowane dla osób ambitnych i dynamicznych, które nie boją się wyzwań.

Program jest odpowiednio skonstruowany, składa się z przedmiotów z każdej z dziedzin zarządzania. Dodatkowo kładzie on większy nacisk na rozwój kompetencji przywódczych i menedżerskich. Większą rolę odgrywa też networking między studentami, skoro wszyscy piastują wysokie stanowiska, kontakty między nimi są wyjątkowo wartościowe. Co więcej trwają one tylko trzy semestry i prowadzone są w języku angielskim.

Które warszawskie uczelnie oferują najlepsze programy Executive MBA i jaki jest ich koszt? W rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy trzy z nich ex-equo zajęły pierwsze miejsce.

Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego

To najtańsza z opcji. Program ten zajął 61 miejsce w światowym rankingu studiów Executive MBA przeprowadzanym przez Financial Times, pojawił się w nim jako jedyny z polski. Sesja wyjazdowa odbywa się w ESCP Business School w Berlinie.

Program posiada trzy najważniejsze akredytacje przyznawane uczelniom biznesowym:

  • Association of Masters in Business Administration (AMBA)
  • The Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB)
  • European Quality Improvement System (EQUIS)

Program skierowany jest do kandydatów, którzy ukończyli studia wyższe oraz posiadają minimum ośmioletnie doświadczenie zawodowe, w tym pięcioletnie na stanowisku menedżerskim.

Jaki jest koszt Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego? 66 600 złotych. Przy jednorazowej płatności obowiązuje zniżka i wtedy suma wynosi 61 500 PLN.

Canadian Executive MBA w Szkole Głównej Handlowej

Kolejny program Executive MBA uznawany za najlepszy to Canadian Executive MBA w SGH. To program realizowany we współpracy z The Université du Québec à Montréal (UQAM). Jego zawartość merytoryczna oraz jakość oferowanych wykładów jest identyczna jak na UQAM i zgodna ze standardami północnoamerykańskimi. Wykładowcami są w około 70% profesorowie uniwersytetów kanadyjskich.

Absolwenci programu otrzymują tytuł i dyplom MBA z UQAM, taki sam, jaki otrzymaliby studiując w Kanadzie. Program posiada akredytację Association of Masters in Business Administration (AMBA).

Studia skierowane są do kandydatów, którzy ukończyli studia II stopnia i mają co najmniej 4 lata doświadczenia zawodowego na szczeblu menedżerskim lub 7 lat w przypadku ukończenia jedynie studiów I stopnia.

Jaki jest koszt Canadian Executive MBA na SGH? 31 000 złotych + 10 500 dolarów amerykańskich.

EMBA@UW

Jednak najdroższe studia podyplomowe MBA to EMBA@UW. Executive MBA (US) na Uniwersytecie Warszawskim powstał już w 1991 roku we współpracy z University of Illinois i był pierwszym programem MBA w Polsce. Posiada on akredytację Association of Masters in Business Administration (AMBA) oraz European Quality Improvement System (EQUIS).

Co roku studenci mają możliwość skorzystania z trzech sesji wyjazdowych, do Indii, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

Skierowane są do kandydatów, którzy:

  • Ukończyli studia wyższe
  • Posiadają minimum trzyletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach menedżerskich

Należy również dostarczyć dwa listy rekomendacyjne, od ostatniego pracodawcy/przełożonego i współpracownika.

Jaki jest koszt EMBA@UW? 44 900 złotych + 8 000 dolarów amerykańskich.

Studia podyplomowe MBA, czy warto?

Podyplomowe studia menedżerskie MBA nie bez powodu są wyjątkowo prestiżowe i otwierają drogę do stanowisk najwyższego szczebla na całym świecie.

Wymagane jest nie tylko niezwykle zaawansowane doświadczenie zawodowe, które posiadają nieliczni, lecz również należy płacić wprost astronomiczne czesne. Eksperci jednak nie mają złudzeń, te programy niezwykle rozwijają praktyczne umiejętności zarządzania, a także finansowo z reguły stosunkowo szybko się zwracają. Można na nich też zyskać bezcenne kontakty.

Dlatego, o ile tylko istnieje taka możliwość, warto się na nie wybrać i zdobyć dyplom Master Business of Administration.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments