SoftBlue rozpoczęło emisję akcji. Chce pozyskać 10 mln zł na dalszy rozwój

307

Notowana na NewConnect spółka z sektora IT, SoftBlue, rozpoczęła z dniem 26 stycznia 2020 roku publiczną emisję akcji, w ramach której chce zgromadzić 10 milionów złotych dodatkowego finansowania. Marcin Wenus, redaktor naczelny Comparic.pl rozmawia z prezesem zarządu spółki Michałem Kierulem o celach emisji oraz planach na bieżący oraz następny rok.

  • Podwyższenie kapitału zakładowego firmy nastąpi w drodze emisji nie więcej niż 46 801 250 akcji na okaziciela serii F o wartości nominalnej 0,10 zł
  • Obecnie głównym projektem realizowanym przez SoftBlue jest budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego
  • Najnowszym rozwiązaniem SoftBlue jest system do racjonalnego zarządzania produkcją i energią – Autonomous Data Controler

SoftBlue rozpoczął emisję dodatkowych akcji. Środki pozwolą wesprzeć rozwój produktów

26 stycznia br. spółka rozpoczęła zapisy w ramach publicznej emisji akcji (w związku z wcześniej wydaną zgodą z dnia 23 grudnia 2020) o wartości ponad 10 mln zł. Pozyskane środki od inwestorów zostaną przeznaczone na rozwój produktów z obszaru IoT, w tym m.in. urządzenia służącego do zarządzania produkcją i energią „Autonomous Data Controler” oraz sytemu antysmogowego „AirDron”. Zapisy trwają do 12 lutego.

Michał Kierul - prezes zarządu SoftBlue
Michał Kierul, prezes zarządu SoftBlue

(…) rozpoczęła się Oferta Publiczna akcji SoftBlue, z której chcemy pozyskać ponad 10 mln zł. Zapisy będą prowadzone do 12 lutego. Kilka dni później nastąpi przydział Akcji Oferowanych w ramach emisji. Liczymy, że kampania będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, a pozyskane z niej środki posłużą nam w celu dalszego, dynamicznego rozwoju naszej spółki, w tym przede wszystkim wzmocnieniu oferty IoT dedykowanej klientom przemysłowym. Znaczącą część kwoty zamierzamy przeznaczyć na rozwój i promocję naszego najnowszego produktu Autonomous Data Controler – mówi Michał Kierul, prezes zarządu SoftBlue.

Zapisy w ramach oferty akcji można składać w domach maklerskich prowadzących rachunki papierów wartościowych, na których są zarejestrowane prawa poboru lub w domach maklerskich wskazanych przez depozytariuszy.

Autonomous Data Controler i Centrum Badawczo-Rozwojowego w Bydgoszczy

Najnowszym rozwiązaniem SoftBlue z dziedziny automatyki przemysłowej jest system do racjonalnego zarządzania produkcją i energią – Autonomous Data Controler. Nowoczesny rejestrator służy do lokalnego zbierania, rejestracji i analizy danych pochodzących z urządzeń przynależnych do jednej maszyny, instalacji lub rozdzielni. Urządzenie umożliwia akwizycję, archiwizację i przetwarzanie danych oraz prezentację wyników analizy. Cechy tego urządzenia mają za zadanie realnie wpłynąć na obniżenie kosztów przedsiębiorstw, a tym samym wpłynąć na ich konkurencyjność.

Aktualnie SoftBlue finalizuje kolejny etap budowy własnego Centrum Badawczo-Rozwojowego w ramach projektu optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi. W styczniu br. spółka podpisała umowę z Wykonawcą obiektu. Zgodnie z harmonogramem prac, zakończenie budowy powinno nastąpić w Q4 2022 r.

SoftBlue to innowacyjna spółka powstała w 2003 roku, która posiada status Centrum Badawczo-Rozwojowego, tak więc na bieżąco komercjalizuje badania naukowe. Firma prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych oraz projekty dedykowane systemom IT. SoftBlue specjalizuje się w obszarze Software House, Centrum B+R oraz Internetu Rzeczy (IoT). Wśród autorskich projektów z obszaru IoT jest system AirDron. Spółka notowana jest na NewConnect od początku 2016 roku.

Poprzedni artykułNBP rusza z Narodową Strategią Bezpieczeństwa Gotówki
Następny artykułColumbus Energy i Nexity Global zawarły umowę o współpracy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments