Spółka zal. Inno-Gene ma umowę na dokumentację i produkcję testu na SARS-Cov-2

352

Inno-GeneCentrum Badań DNA, spółka zależna Inno-Gene, podpisało umowę z Medicofarmą na produkcję i opracowanie dokumentacji testu do diagnostyki SARS-CoV-2 metodą RT-LAMP, podało Inno-Gene.

„Zarząd Inno-Gene S.A. […] otrzymał informację od spółki zależnej o podpisaniu umowę z Medicofarma S.A. dotyczącą:

– opracowania dokumentacji niezbędnej do otrzymania certyfikatu CE/IVD oraz zgłoszenia testu do Urzędu Rejestracji Wyrobów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

– uruchomienia produkcji i konfekcjonowania gotowych wyrobu tj. testu do diagnostyki SARS-CoV-2 metodą RT-LAMP wg wynalazku i zgłoszenia patentowego Centrum Badań DNA” – czytamy w komunikacie.

Podpisane umowa ma charakter wyłączny, tj. Medicofarma będzie wyłącznym producentem zestawów diagnostycznych wg technologii RT-LAMP. Szacowany potencjał produkcyjny zakładu wynosi 2 mln testów tygodniowo z możliwością zwiększenia go poprzez zlecenia produkcji do spółek powiązanych. Medicofarma posiada odpowiedni potencjał i doświadczenie w zakresie produkcji zestawów do diagnostyki w kierunku koronawirusa, podkreślono.

Strony dopuszczają rozszerzenie współpracy o kolejne zestawy do diagnostyki IVD wg technologii i wynalazków Centrum Badań DNA.

Inno-Gene S.A. to grupa spółek działających w obszarach genomiki, diagnostyki genetycznej oraz bioinformatyki. Inno-Gene posiada największą w Polsce ofertę badań genetycznych – dostarcza komercyjne rozwiązania, współpracując z klinikami, laboratoriami oraz gabinetami lekarskimi różnych specjalizacji biotechnologicznych. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.

Poprzedni artykułJarosław Jamka został powołany na członka zarządu Skarbiec TFI
Następny artykułMedApp wprowadza na rynek w pełni Wirtualną Przychodnię
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments