Spółka zal. Boruty-Zachem wybudowała centrum B+R kosztem 10 mln zł

264

Boruta-ZachemOnlybio.life – spółka zależna Boruty-Zachem – rozpoczęła procedurę uzyskania pozwolenia na użytkowanie centrum badawczo-rozwojowego, które zostało zrealizowane w ramach projektu Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, podał Boruta-Zachem. Całkowity koszt projektu to ponad 10 mln zł, z czego dofinasowanie stanowiło prawie 5,5 mln zł.

„Utworzone centrum badawczo-rozwojowego w ramach Onlybio.life miało na celu pozyskanie niezbędnej infrastruktury badawczo-rozwojowej oraz ustrukturyzowanie prowadzonej obecnie działalności badawczo-rozwojowej. Umożliwi to zrealizowanie agendy badawczej, której podstawowym celem, jaki postawiła przed sobą spółka jest eliminacja ze składu opracowywanych kosmetyków pielęgnacyjnych konserwantów oraz emulgatorów, a w przypadku kosmetyków higienicznych eliminacja konserwantów” – czytamy w komunikacie.

Utworzone centrum badawczo-rozwojowego będzie stanowić motor napędowy rozwoju Onlybio.life, przekonuje Boruta-Zachem.

„Osią prowadzonych prac badawczo-rozwojowych będą badania przemysłowe oraz prace rozwojowe z obszaru opracowania receptur, technologii wytwarzania, technologii produkcji i konfekcjonowania innowacyjnych, bezpiecznych w stosowaniu kosmetyków pielęgnacyjnych niezawierających w swoim składzie niepożądanych emulgatorów i konserwantów oraz kosmetyków do higieny niezwierających w swoim składzie niepożądanych konserwantów. W rezultacie przeprowadzonych prac badawczo-rozwojowych oferta produktowa Onlybio.life zostanie poszerzona o innowacje produktowe z określonych wyżej obszarów” – czytamy dalej.

Nowo wybudowana infrastruktura ma istotny wpływ na możliwość zwiększenia skonsolidowanych przychodów emitenta, podsumowano.

Boruta-Zachem jest firmą produkcyjną, działającą w branży chemicznej, skupioną w trzech głównych obszarach: produkcji barwników i pigmentów, produkcji biosurfaktantów wykorzystywanych w branży chemicznej i kosmetycznej oraz badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań chemicznych. Od 2014 r. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments