Spacer po zmianę – Global Mentoring Walk Vital Voices w Krakowie

192

Vital VoicesCzy zwykły spacer może zmienić życie? Czy rozmowa z odpowiednią osobą i w odpowiednim czasie może pomóc podjąć właściwe decyzje? Jak najbardziej tak! Od ponad 20 lat liderki i liderzy z całego świata dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą z mentees – kobietami, które pragną zmiany w swoim życiu zawodowym. W tym roku taki spacer Global Mentoring Walk Vital Voices odbędzie się w Krakowie 28 maja. Do końca kwietnia trwają zapisy. Organizatorem spaceru jest fundacja Vital Voices. Do tegorocznej edycji szczególnie zapraszane są kobiety z Ukrainy.

Global mentoring walkSiła i fenomen Global Mentoring Walk tkwi w prostocie idei. Spacer i rozmowa liderów
z kobietami, które chcą osiągnąć sukces zawodowy i osobisty przynosi niezwykłe efektymówi Ela Raczkowska, CEO Vital Voices Poland. Najlepsze pomysły rodzą się, kiedy damy im odpowiednią przestrzeń. Wierzę, że możliwość spotkania właściwej osoby dodaje sił. Cieszę się, że teraz krakowianki, a także kobiety z Ukrainy przebywające w Krakowie będą mogły otrzymać wsparcie i wskazówki do realizacji swoich marzeńdodaje Ela Raczkowska.

Skąd pomysł na Global Mentoring Walk?

Amerykańska ikona mediów – Geraldine Laybourne – założycielka i prezeska Oxygen Media, a także partnerka biznesowa Oprahy Winfrey – pragnęła wspierać kobiety, które potrzebują zmiany. Wypełniony grafik Geraldine nie pozwalał jej spotykać się ze wszystkimi młodymi kobietami, które chciały się od niej uczyć i korzystać z jej rad. Zamiast odmawiać Geraldine proponowała dołączenie do jej codziennego spaceru. Wspólne przechadzki stały się wkrótce regularną praktyką, a Geraldine zainicjowała podobne wydarzenia w największych miastach USA. Pomysł spacerów prowadzących do kariery przyjął się na całym świecie, w tym również w Polsce. Spacery odbywają się w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście
i w Krakowie.

Bycie liderem zobowiązuje

Mentorka / mentor to osoba, która nie tylko dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, ale również pomaga spojrzeć na wyzwania zawodowe i osobiste kobiet z zupełnie z innej strony. Bycie liderem zobowiązuje do ciągłego rozwoju. Nie można poprzestać tylko na dzieleniu się swoimi zasobami, lider musi przez cały czas poszukiwać odpowiedzi na nowe pytania. Spotkania w parach mistrz – uczeń, czyli mentor / ka – mentee dają obustronne korzyści. Liderzy mają szanse na pracę nad sobą, uczestniczki otrzymują wsparcie i odwagę do zmian. Jeden z krakowskich mentorów Jacek Drabik Country Manager z Motorola Solutions bardzo docenia inicjatywy promujące rozwój umiejętności kobiet na różnych stanowiskach. Wspieranie rozwoju innych osób daje olbrzymią satysfakcję. Bardzo cieszę się na krakowskie spacery. To dla mnie szansa poznania wyzwań i dylematów, przed którymi stoją uczestniczki Global Mentoring Walk, ale to także olbrzymia platforma budowania relacjidodaje Jacek Drabik. Jedna z mentee z poprzednich edycji – Joanna Sadecka – Head of Program Management w State Street z wielkim zadowoleniem wspomina udział w Mentoring Walk. Mając już ugruntowaną pozycję zawodową, nie zawahałam się uczestniczyć w tym projekcie. Możliwość spotkania i rozmów z inspirującymi kobietami dały mi nowe perspektywy wykorzystania swoich umiejętności i talentówmówi Joanna Sadecka.

Kto może wziąć udział w Global Mentoring Walk 2022?

Global Mentoring WalkKobiety, które chcą wpływać na rzeczywistość i zmieniać świat. Panie działające w biznesie, polityce, organizacjach społecznych oraz ze świata akademickiego czy sztuki, które poszukują wsparcia, inspiracji i nowego spojrzenia. Zaproszenie do udziału w Global Mentoring Walk jest skierowane nie tylko do młodych kobiet rozpoczynających kariery, ale do kobiet z ugruntowaną pozycją zawodową. W tym roku szczególnie zapraszane są kobiety z Ukrainy.

Zgłoszenia do udziału w Krakowie w Global Mentoring Walk 2022 można przesyłać do 30 kwietnia 2022 roku. Szczegóły i formularze dostępne są na stronie internetowej: www.vitalvoices.pl

Partnerzy Global Mentoring Walk w Krakowie
Partnerzy Wspierający: Lingaro, InPost, GE Healthcare, Motorola Solutions, Deloitte, JLL.
Partnerzy Medialni wszystkich edycji GMW 2022: Business Insider Polska, Forbes Women Polska, Onet, Newsweek Polska, Wysokie Obcasy, Gazeta Wyborcza.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments