Sony: PlayStation 5 zadebiutuje w Europie 19 listopada

Udostępnij

PlayStation 5Sony Interactive Entertainment (SIE) zaplanowało debiut PlayStation 5 (PSP5) na siedmiu kluczowych rynkach: w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii, Japonii oraz Korei Południowej na 12 listopada br., podała spółka. Na kolejnych rynkach, w tym Europie, Bliskim Wschodzie, Ameryce Południowej, Azji oraz Afryce Południowej zadebiutuje 19 listopada.

„PS5 Digital Edition dostępne będzie w sugerowanej cenie detalicznej (SCD) 399,99 dolarów amerykańskich /39 980 jenów /399,99 euro, z kolei PS5 z napędem Ultra HD Blu-ray dostępne będzie w sugerowanej cenie detalicznej, wynoszącej 499,99 dolarów amerykańskich / 49 980 jenów / 499,99 euro. Przedsprzedaż jest już dostępna u wybranych partnerów handlowych w naszym kraju” – czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że oba modele PS5 wykorzystują ten sam specjalny procesor ze zintegrowanym układem graficznym, zapewniający grafikę wysokiej jakości w rozdzielczości 4K, oraz ultraszybki dysk SSD i zintegrowany układ I/O dla błyskawicznego wczytywania danych. Oba modele PS5 oferują jeszcze głębszą immersję dzięki wyjątkowemu kontrolerowi bezprzewodowemu DualSense i dźwiękowi 3D, by gracze doświadczali identycznej rozgrywki niezależnie od modelu PS5, na jaki się zdecydują.

„Odkąd w zeszłym roku ogłosiliśmy naszą konsolę następnej generacji, otrzymaliśmy ogromne wsparcie od twórców i fanów z całego świata. To naprawdę wspaniałe. Od premiery PS5 dzieli nas kilka miesięcy. Konsola zaoferuje zupełnie nowe doświadczenia, które z pewnością przerosną oczekiwania graczy w kontekście wyglądu gier, towarzyszącego im dźwięku czy samej rozgrywki. Nie możemy się doczekać, aż nasi fani na własnej skórze doświadczą niesamowitej prędkości, zwiększonej immersji oraz zapierających dech w piersi gier na PS5” – powiedział prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment Jim Ryan, cytowany w komunikacie.

Za markę i rodzinę produktów oraz usług PlayStation odpowiedzialna jest firma Sony Interactive Entertainment (SIE) z siedzibą w San Mateo w Kalifornii. SIE jest spółką zależną, w całości należącą do Sony Corporation i pełniącą funkcje globalne w Kalifornii, Londynie i Tokio.

ISBnews
ISBnews
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.

Najnowsze

Zobacz również