Solidarna Polska uderza w Polski Ład: „z zaskoczeniem przyjęliśmy to zamieszanie”

405

Solidarna Polska, koalicjant PiS, atakuje Polski Ład. Krytycznie na temat reformy wypowiedział się wiceszef MS Michał Woś.

Solidarna Polska atakuje Polski Ład?

W wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia Woś lekko odciął się od Polskiego Ładu.

– Jako Solidarna Polska z zaskoczeniem przyjęliśmy to zamieszanie z początku roku związane z zaliczkami. Oczywistym jest, że twarzą Polskiego Ładu jest pan premier Mateusz Morawiecki, jego zaplecze mówiło, że wdrożenie pakietu reform podatkowych jest pieczołowicie przygotowane. Dlatego odnotowaliśmy to z zaskoczeniem – powiedział Woś. Dodał jednak, że nie myli się ten, kto nic nie robi.

Twierdził jednak, że koalicja rządząca Polską „realizuje to, co obiecała Polakom w ramach programu wyborczego Zjednoczonej Prawicy”. Dodał, że „wszyscy mamy świadomość, że jeśli nie będzie rządziła Zjednoczona Prawica, to będą rządziły siły, które wprost nie będą przejmowały się działaniami Unii Europejskiej, czy zakusami na polską niepodległość i suwerenność”.

– To nie jest gra o jakieś cząstkowe ambicje, czy szorstkie przyjaźnie, tylko tu jest realne działanie na rzecz i korzyść interesu Rzeczypospolitej – powiedział Woś. Jego zdaniem alternatywą dla rządów PiS i jego partii są rządy, które „niepodległość Polski będą miały za nic” i będą oddawać UE suwerenność kraju.

Koalicja rządzi się swoimi prawami

– Jednocześnie mamy odrębne zdania. Przestrzegaliśmy przed mechanizmem warunkowości, ale zapadły inne decyzje i została wyrażona przez Polskę zgoda. Przestrzegaliśmy przed fatalną polityką klimatyczną, dzisiaj widzimy, co się dzieje – mówił dalej Woś o różnicach pomiędzy jego ugrupowaniem a PiS. – To nie jest mówienie: +a nie mówiliśmy?+, tylko to jest pokazywanie, że prognozy, które stawiamy, sprawdzają się szybciej, niż nam się wydaje, czasami wbrew temu, co mówi zaplecze eksperckie pana premiera – zaznaczył chwilę potem.

Podkreślał, że różnice w koalicji nie dotyczą spraw personalnych. – To są sprawy programowe, o to, jak rozumiemy interes Polski, co jest najbardziej właściwe dla Polski. A zawsze liderem, fundamentem, osobą spajającą Zjednoczoną Prawicę jest i będzie pan prezes Jarosław Kaczyński – powiedział Woś.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments