Rynek firm świadczących obsługę w szeroko rozumianym zakresie usług finansowych zapewnia swoim klientom elastyczne, skuteczne rozwiązania dostosowane do często bardzo indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Jedną z tego typu usług z pewnością jest oferta obejmująca skup długów. Warszawa, jako polska stolica (także biznesowa) z pewnością jest w stanie zaoferować wyjątkowo bogatą współpracę w ramach takich opcji finansowych.
Dlaczego warto zdecydować się na usługę, jaką jest skup długów?
Prowadzisz własną działalność gospodarczą? Powtarzające się kłopoty związane z uzyskaniem należnej Ci zapłaty mogą negatywnie odbić się na płynności finansowej firmy, a także wiązać się będą ze sporym stresem i koniecznością poświęcania czasu sprawom, które zabierają go stanowczo za wiele. Właśnie w takich sytuacjach skorzystanie z usługi, jaką jest skup długów (Warszawa), wydaje się być rozwiązaniem jak najbardziej rozsądnym i korzystnym.
Firmy oferujące skup długów (https://subra.pl/firma-windykacyjna-warszawa-i-katowice/) działają oczywiście w pełni legalnie na polskim rynku, a ich oferta umożliwia pozbycie się problemu z niewypłacalnymi dłużnikami – znacznie szybciej i wygodniej, niż w przypadku próby samodzielnej windykacji należności. Co więcej, jest to doskonała metoda na odzyskanie środków także w ramach starszych zadłużeń.
Jak działa skup długów?
W ramach skupu długów (Warszawa) to inny podmiot, na przykład firma windykacyjna (ale nie jest to koniecznością) przejmuje od Ciebie, jako wierzyciela, prawa do odzyskania należności od wskazanego dłużnika. Tego rodzaju proces wymaga oczywiście kilku niezbędnych działań prawnych.
Zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego skup długu polega na przekazaniu prawa do należności innemu podmiotowi – jednak tylko i wyłącznie na mocy umowy cesji. Po jej podpisaniu nabywca długu staje się natychmiast „nowym” wierzycielem. Poprzedni natomiast otrzymuje za odsprzedanie zadłużenia ustaloną wcześniej kwotę (będzie ona nieco niższa aniżeli wartość należności, jednak zostaje przelana na konto sprzedającego natychmiast, bez konieczności ciągłego kontaktowania się z dłużnikiem czy podejmowania innych kroków).
O ile zapisy w umowie zadłużenia tego nie wykluczają, dłużnik nie musi wyrazić zgody lub sprzeciwu w przypadku skupu długu przez podmiot zewnętrzny. Jednak dotychczasowy wierzyciel lub tez nowy właściciel należności powinni poinformować zadłużonego o tym fakcie.
Skup długów – czy warto?
Skup długów pozwala przede wszystkim na pozbycie się problemu z niewypłacalnymi kontrahentami. W momencie cesji wierzytelności na inny podmiot, dotychczasowy wierzyciel nie musi już dłużej starać się o odzyskanie pieniędzy – otrzymuje za cesję zapłatę i na tym kończy się jego walka z dłużnikiem.
Od momentu przejęcia zadłużenia to nowy wierzyciel dochodzi swoich praw względem spłaty należności. Może podejmować działania windykacyjne różnego rodzaju, włącznie z postepowaniem sądowym, o ile takie okaże się niezbędne w danej sytuacji.