Simteract zadebiutuje na rynku NewConnect w czwartek

324

Simteract zadebiutuje na rynku NewConnect w czwartek, 18 lutego, podała spółka.

Giełdowy debiut poprzedziła październikowa emisja akcji, która była skierowana do nie więcej niż 149 osób (w ramach subskrypcji prywatnej). Spółka pozyskała wtedy ponad 4,3 mln zł, a redukcja w gronie inwestorów indywidualnych wyniosła 88,5%. Simteract pożytkuje pozyskane środki, realizując jedną z dwóch nadchodzących produkcji – „Carpool Simulator”. W planach spółki są także kolejne projekty, które będą bazowały na autorskich technologiach („Traffic AI” i „City Generator”) oraz doświadczeniu zebranym w trakcie tworzenia symulatorów treningowych dla klientów z całego świata, podano.

„Aktualnie pracujemy nad dwoma tytułami. 'Projekt #1′ – powstaje we współpracy z francuskim wydawcą Nacon z grupy Bigben Interactive, dlatego z uwagi na wiążące nas umowy szczegóły gry owiane są jeszcze tajemnicą. Liczymy jednak, że już w najbliższej przyszłości będziemy mogli zdradzić pierwsze konkrety dotyczące tytułu. W 'Carpool Simulator' natomiast gracze wcielą się w pracownika firmy przewozowej (tzw. ride-hiling company), w której oprócz prowadzenia samochodu będą także kierować własną firmą, zarządzać zleceniami przez aplikację i zarządzać flotą kierowców AI” – powiedział prezes Simteract Marcin Jaśkiewicz, cytowany w komunikacie.

Debiut gry „Carpool Simulator” na konsolach Xbox Series X|S i PlayStation 5 oraz PC planowany jest w 2022 r.

Simteract to spółka gamingowa z backgroundem softwarehouse’owym. Firma ma wieloletnie doświadczenie w branży gier komputerowych oraz oprogramowania wirtualnej rzeczywistości. Simteract jest autorem między innymi Inteligentnengo Systemu Ruchu Drogowego na Potrzeby Symulatorów i Gier Wideo. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Poprzedni artykułWartość rynku crowdfundingu wzrośnie w 2021 r.
Następny artykułHuuuge zadebiutuje na głównym rynku GPW w piątek
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments