Shopee znika z polskiego rynku

Udostępnij

Nie pomogła popularna reklama z charakterystyczną piosenkę. Shopee kończy działalność w Polsce.

Shopee znika z rynku

Shopee od 13 stycznia 2023 roku kończy swoją działalność w Polsce. Informację podano na oficjalnej stronie firmy.O

Z komunikatu można dowiedzieć się, że 13 stycznia 2023 r. od godz. 23.59 zostanie wstrzymana możliwość składania zamówień. Te złożone do tego czasu będą zrealizowane standardowo.

Przypomnijmy, że Shopee weszło na polski rynek we wrześniu 2021 roku. Wiele wskazywało na to, że firma prężnie się u nas rozwija. Już wiosną 2022 r. w Warszawie otworzono pierwsze biuro. Mediapanel Gemius Polska podaje, że w listopadzie 2022 roku liczba użytkowników Shopee w Polsce wyniosła ponad 10,884 mln osób. Z kolei w grudniu dyrektor działu business development Shopee Poland Michał Tykarski mówił o planach spółki na 2023 r. Jak się okazuje, w tle działo się jednak niezbyt ciekawie, skoro firma znika z naszego rynku.

Shopee Pte. Ltd. to singapurska międzynarodowa firma technologiczna specjalizująca się w handlu elektronicznym. Firma została uruchomiona w Singapurze w 2015 roku, zanim rozszerzyła działalność za granicę.

W biurze Allegro świętują

Wychodzenie Shopee z Polskie to jednak bardzo dobra wiadomość dla konkurencji. Kurs Allegro od rana zareagował wzrostami. Te po godz. 11.00 sięgały 5,6 proc. Cena znalazła się na poziomie ok. 30,70 zł za akcję. To zaś najwyżej od kwietnia 2022 r.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również