SEC podejmie decyzję w sprawie ETF ARK 21Shares Bitcoin w styczniu

O czym pamiętać, inwestując w Bitcoina? Na co uważać?

SEC ma czas aż do stycznia 2024 r. na podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie jednego wniosku dot. utworzenia funduszy ETF opartych na BTC.

SEC odpowie w styczniu

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przesunęła decyzję w sprawie dwóch wniosków o stworzenie funduszy typu ETF BTC złożonych przez ARK Invest oraz 21Shares i Global X, przy czym pierwsza z nich została przełożona na styczeń 2024 r.

W piśmie opublikowanym 26 września SEC poinformowała, że przedłuża swoją decyzję o odrzuceniu lub zatwierdzeniu wniosku o powstanie funduszu ARK 21Shares rynku spot bitcoina o kolejne 60 dni, a ostateczny werdykt w sprawie propozycji zostanie wydany 10 stycznia 2024 r.

Organ regulacyjny wcześniej przełożył swoją odpowiedź w sprawie proponowanego funduszu ETF typu spot ARK 21Shares, aby otrzymać nowe publiczne uwagi, dając sobie czas do 11 listopada – 180 dni po pierwszej publikacji propozycji w Rejestrze Federalnym – na wydanie komentarza.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Ostatni termin przedłużenia daje SEC łącznie 240 dni, czyli maksymalny okres, w którym organ regulacyjny może zatwierdzić lub odrzucić wniosek. Agencja przełożyła także decyzję w sprawie Global X Bitcoin Trust na 21 listopada 2023 r.

Analityk Bloomberga, który specjalizuje się w rynku ETF, James Seyffart, zauważył, że przedłużenie przez SEC swojego werdyktu w sprawie propozycji ARK Invest, 21Shares i Global X nastąpiło wcześniej niż zwykle, spekulując, że wczesne posunięcie organu regulacyjnego może być wynikiem zbliżającego się zawieszenia działalności rządu USA. Chodzi o to, że w Kongresie USA znów odbędzie się najpewniej batalia dot. finansowania władz publicznych, czyli wojna o budżet na kolejny rok.

Najnowsze decyje SEC mają miejsce wkrótce po tym, jak czterech członków Kongresu napisało list do prezesa agencji Gary’ego Genslera, wzywając go do „natychmiastowego” zatwierdzenia ETF-ów BTC.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments