SEC nie będzie już blokowało powstania ETF-a bitcoina?

bitcoin

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zdecydowała się nie przeprowadzać ponownej rozprawy w sprawie propozycji Grayscale Investments LLC dotyczącej przekształcenia jej funduszu powierniczego bitcoina w fundusz rynku spot – Bitcoin Exchange Trade Fund (ETF).

Co dalej w sprawie ETF-a?

Eleanor Terrett, dziennikarka Fox Business, uzyskała od Grayscale oświadczenie dotyczące kolejnych kroków firmy w sprawie ETF-a.

„45-dniowy okres przewidziany w federalnych przepisach postępowania apelacyjnego na ponowne rozpatrzenie sprawy już minął. Trybunał wyda teraz swoje ostateczne orzeczenie w ciągu siedmiu dni kalendarzowych. Zespół Grayscale pozostaje operacyjnie gotowy do przekształcenia GBTC w fundusz ETF po zatwierdzeniu przez SEC i nie możemy się doczekać, aby udostępnić więcej informacji tak szybko, jak to będzie możliwe” – powiedział Terrett rzecznik Grayscale.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Nieustanne dążenie Grayscale do konwersji Grayscale Bitcoin Trust (ticker GBTC) na ETF spotkało się z dużym zainteresowaniem w tym roku, kiedy firma wygrała w sądzie federalnym z SEC. To zwycięstwo stanowi teraz podstawę dla dalszych ruchów – zamienienia GBTC w pierwszy amerykański fundusz ETF inwestującym bezpośrednio w bitcoina. SEC miała czas do piątku na odwołanie się od tej decyzji, ale zdecydowała się nie kontynuować sprawy. Anonimowe źródło ujawniło przed ostatecznym terminem o północy, że SEC nie planuje dalszych odwołań w tej sprawie.

James Seyffart, analityk Bloomberg Intelligence, wskazał na prawdopodobieństwo szybkiego rozpoczęcia dialogu między Grayscale a SEC: „Dialog pomiędzy Grayscale a SEC powinien rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Masz nadzieję na więcej informacji na temat kolejnych kroków w przyszłym tygodniu lub tygodniu późniejszym”

Grayscale konsekwentnie utrzymuje, że przekształcenie GBTC w fundusz ETF może potencjalnie odblokować ogromną wartość dla jego interesariuszy. To stwierdzenie, w połączeniu z wygraną w sądzie, ożywiło nadzieje w społeczności, że fundusz ETF bitcoina w USA może w końcu stać się rzeczywistością.

Po zwycięstwie Grayscale w sierpniu akcje GBTC odnotowały gwałtowny wzrost, nawet większy niż bitcoina. Dyskonto trustu w stosunku do aktywów bazowych spadł z ponad 45% na początku tego roku do poniżej 20%. Znani inwestorzy, tacy jak Cathie Wood z Ark, wykorzystali tę sytuację, nabywając akcje GBTC.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments