SEBA Bank otrzymał kryptowalutową licencję w Hongkongu

bitcoin

SEBA Bank rozpoczął ekspansję w Hongkongu pod koniec 2022 r., otwierając tam swoje lokalne biuro. Teraz otrzymał licencję od Komisji Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych w Hongkongu (SFC) na świadczenie kryptowalutowych usług.

SEBA Bank wkracza z impetem do Hongkongu

Spółka zależna SEBA w Hongkongu, SEBA Hong Kong, otrzymała zgodę organów regulacyjnych na oferowanie szeregu usług związanych z kryptowalutami w regionie. Według danych dostępnych na stronie SFC, SEBA otrzymała licencję 3 listopada.

Licencja umożliwia SEBA obrót i dystrybucję wszystkich papierów wartościowych, w tym produktów związanych z aktywami wirtualnymi, takich jak pozagiełdowe instrumenty pochodne (OTC). Licencja oznacza pierwszy krok SEBA w ekspansji w regionie Azji i Pacyfiku.

SEBA po raz pierwszy uruchomiło swoje biuro w Hongkongu w listopadzie 2022 r., koncentrując się na rozszerzeniu swoich usług w regionie, a w sierpniu tego roku otrzymało od SFC licencję na świadczenie usług handlu wirtualnymi aktywami. Oprócz Szwajcarii SEBA działa także w Abu Zabi, a obecnie w Hongkongu.

Licencja SFC umożliwi SEBA także świadczenie usług doradztwa w zakresie papierów wartościowych i aktywów wirtualnych oraz zarządzanie aktywami w ramach rachunków uznaniowych. Licencja umożliwi także szwajcarskiej firmie oferowanie usług inwestorom instytucjonalnym i korporacyjnym (skarbom państwa, funduszom, rodzinnym biurom i zamożnym osobom fizycznym).

Franz Bergmueller, dyrektor generalny SEBA Group, w oficjalnym oświadczeniu powiedział, że Hongkong jest dziś centrum kryptowalut, a on sam cieszy się, że bank może stać się częścią gospodarki aktywów wirtualnych w regionie.

„Solidny system prawny regionu zapewnia solidne podstawy do świadczenia usług związanych z kryptowalutami. Ta przejrzystość przepisów nie tylko przynosi korzyści naszej działalności, ale także wzmacnia status Hongkongu jako globalnego centrum usług finansowych, siedziby wielu liderów rynku w zakresie bankowości, zarządzania aktywami i rynków kapitałowych”, dodał.

Hongkong zmienia swoją politykę

Hongkong w 2023 r. zaznaczył swoją obecność w globalnej gospodarce kryptowalut, ustanawiając korzystne regulacje umożliwiające rozkwit firm z tego rynku. Miasto wprowadziło rygorystyczny system licencji. Spośród prawie stu firm, które wykazały zainteresowanie oferowaniem swoich usług w Hongkongu, tylko garstce udało się zdobyć stosowną licencję.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments