SAP IES uruchomi centrum rozwojowe w Gliwicach, zatrudni ok. 50 specjalistów

296

SAPSAP Intelligent Enterprise Solutions (IES) stworzy w Gliwicach kolejne centrum, które będzie koncentrować się na rozwoju aplikacji biznesowych, platformy technologicznej i rozwiązań w zakresie obsługi klienta, podała spółka. W mieście działa już jeden ze strategicznych globalnych ośrodków badawczo-rozwojowych firmy – SAP Labs Poland. W związku z uruchomieniem centrum na Górnym Śląsku SAP IES planuje zatrudnić około 50 specjalistów w I kwartale 2021 roku.

Wraz z wejściem do nowej lokalizacji SAP planuje zwiększyć możliwości technologiczne oraz jeszcze silniej skoncentrować się na rozwiązaniach wspierających globalną transformację cyfrową, która wraz z wybuchem COVID-19 znacząco przyspieszyła, podano.

„25 lat obecności SAP w Polsce i ulokowanie tu, na przestrzeni tego okresu, różnych jednostek biznesowych dowodzi o potencjale kraju, w którym powstają rozwiązania przenoszące biznes w cyfrowy wymiar. Otwarcie globalnego centrum rozwojowego IT w Gliwicach jest niezwykle ważnym uzupełnieniem naszej oferty. Pokazuje także rosnącą skalę znaczenia SAP Labs Poland, jako podmiotu działającego na rzecz rozwoju cyfrowego handlu i usług wsparcia zorientowanych na klientów” – powiedział prezes i dyrektor zarządzający SAP Polska Thomas Duschek, cytowany w komunikacie.

Szukając perspektywicznej lokalizacji dla nowego centrum, SAP IES kierowało się takimi aspektami, jak krajobraz rynku pracy, klimat biznesowy, a także infrastruktura. Województwo śląskie z roku na rok staje się coraz silniejszym partnerem dla centrów usług biznesowych. Według tegorocznego raportu ABSL, 110 z 1500 funkcjonujących w Polsce ośrodków znajduje się na terenie Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W centrach zlokalizowanych w tym regionie pracuje 25 800 specjalistów, z czego 45% stanowisk związanych jest z sektorem nowych technologii. Przewaga tej części kraju opiera się także na silnie zaznaczonej obecności SAP. Od ponad dekady działa tu SAP Labs Poland –- centrum R&D budujące, wspierające oraz dostarczające strategiczne rozwiązania z obszaru SAP Customer Experience Solutions, podkreślono.

„Nasz ośrodek należy do sieci SAP Labs liczącej zaledwie 20 jednostek na świecie, a gliwicka lokalizacja od lat sprzyja rozwojowi produktów i świadczeniu kompleksowych usług. SAP Intelligent Enterprise Solutions, podobnie jak my, dostrzega potencjał regionu i tutejszych specjalistów z obszaru nowych technologii. Decyzja o otwarciu centrum rozwojowego IT jest więc naturalnym krokiem służącym tworzeniu inteligentnych rozwiązań rozbudowujących ofertę SAP i oddziałujących na światowy rynek systemów biznesowych” – dodał dyrektor zarządzający SAP Labs Poland Radosław Gołąbek.

SAP to koncern rozwijający oprogramowanie dla przedsiębiorstw.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments