Santander Leasing włączył do oferty usługę eFaktoring NFG

252

Santander Leasing poszerzył portfolio usług finansowych dla przedsiębiorców wprowadzając do oferty eFaktoring firmy NFG, podała spółka.

Pandemia pokrzyżowała plany wielu przedsiębiorcom, którzy bez szybkiego wsparcia finansowego mogą nie przetrwać najbliższych miesięcy. Dużym problemem dla mikrofirm są faktury z odroczonym terminem płatności, ponieważ zapłata za towar lub usługę następuje wiele dni po tym, jak zamówienie zostanie zrealizowane. By pomóc mikrofirmom w ich trudnej sytuacji, NFG i Santander Leasing połączyły siły, podano.

„Jesteśmy, po to żeby umożliwiać naszym klientom rozwój swoich biznesów poprzez inwestycje w swoje firmy. Dzisiaj widzimy jednak, że przedsiębiorcy zgłaszają także duże potrzeby związane z finansowaniem bieżącej działalności. Stąd nasza propozycja eFaktoringu – finansowania faktur, które pomaga firmie utrzymać płynność i przetrwać trudniejszy czas. Takie kompletne podejście do zaspokajania potrzeb klientów, doskonale wpisuje się w nasz pomysł bycia partnerem w biznesie, na którego zawsze można liczyć” – powiedział prezes Santander Leasing Tomasz Jąder, cytowany w komunikacie.

Wprowadzając do swojej oferty eFaktoring NFG, Santander Leasing poszerza portfolio usług finansowych dla przedsiębiorców. Wśród nich są już takie produkty, jak leasing operacyjny i finansowy, pożyczki inwestycyjne oraz pożyczki płynnościowe, podkreślono. Kilka miesięcy temu usługa eFaktoringu NFG stała się dostępna w bankowości elektronicznej Mini Firma dla klientów firmowych Santander Bank Polska.

eFaktoring polega na błyskawicznej zamianie faktur na gotówkę. Klienci Santander Leasing mogą zawnioskować o finansowanie, nie ponosząc przez 6 miesięcy opłaty za dostępność do limitu faktoringowego, który może wynieść do 250 tys. zł. Cała usługa odbywa się przez Internet, zaznaczono.

„W tym trudnym dla przedsiębiorców okresie zewnętrzne finansowanie online podwójnie zyskuje na znaczeniu. Badania Krajowego Rejestru Długów pokazują, że w pandemii przedsiębiorcy częściej niż przedtem sięgają po narzędzia chroniące płynność finansową i częściej też szukają rozwiązań dostępnych przez Internet. eFaktoring jest odpowiedzią na te konkretne potrzeby: uwalnia środki zamrożone w fakturach, więc natychmiast poprawia płynność finansową przedsiębiorstwa, i jest w 100 proc. internetowy. Na pytanie, jakie usługi wspierające płynność finansową są dla nich szczególnie ważne właśnie teraz, w czasie pandemii koronawirusa, blisko 30% przedsiębiorców wskazuje, że to faktoring online” – podkreślił prezes NFG Dariusz Szkaradek, cytowany w komunikacie.

Firma faktoringowa NFG działa od 2016 r., jest częścią grupy finansowej Kaczmarski Group, do której należy także Krajowy Rejestr Długów, firma windykacyjna Kaczmarski Inkasso, kancelaria prawna Via Lex czy Program Rzetelna Firma. Od początku swojej działalności NFG sfinansował prawie 90 tys. faktur na łączną kwotę prawie 600 mln zł.

Santander Leasing to firma z ponad 20-letnim doświadczeniem na rynku finansowania maszyn i urządzeń. Oferuje finansowanie szerokiej gamy środków trwałych przedsiębiorcom z sektora MŚP oraz klientom korporacyjnym. Należy do Grupy Santander Bank Polska.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments