Rządowa zapowiedź wsparcia dla firm z sektorów energochłonnych

Kryzys energetyczny

7 września, podczas XXXI Forum Ekonomicznego w Karpaczu, premier Mateusz Morawiecki poinformował o pracach rządu nad projektem wsparcia dla sektorów energochłonnych, opracowywanym przy udziale ministra rozwoju i technologii Waldemara Budy, minister klimatu i środowiska Anny Moskwy oraz wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

Dziś natomiast znamy kolejne konkrety. Premier Morawiecki oznajmił, że przygotowywany przez rząd pakiet wsparcia dla sektorów energochłonnych ma objąć około tysiąc firm. Projekt powstawał w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Szczegóły mamy poznać jeszcze w tym tygodniu.

Pakiet wsparcia dla sektorów energochłonnych Rosnące ceny prądu

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oznajmił, że rząd zamierza objąć wsparcie do 1 tysiąca firm, które są najbardziej uzależnione od kosztów węgla, od kosztów gazu. Nie będą to więc tylko państwowe czy największe firmy – a także te prywatne i średnie przedsiębiorstwa.

Wartość tego pakietu ma sięgać do 5 miliardów złotych, a prace nad nim miały zostać sfinalizowane do końca ubiegłego tygodnia. Szef rządu przyznał również, że Polska musi najpierw uzyskać zgodę na ten pakiet ze strony Komisji Europejskiej.

Powstanie fundusz rekompensat? Gdzie szukać finansowego wsparcia dla firm w 2021

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa z kolei oznajmiła w poniedziałek, że w tej sprawie rozwiązania przygotowywane są przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Poinformowała ona, że pakiet wsparcia miałby przyjąć formę funduszu rekompensat dla takich przedsiębiorstw energochłonnych.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments