Ryo Matsubara uważa, że rynek blockchainowych gier mocno się rozwinie

409

Portal Cointelegraph rozmawiał z dyrektorem projektu Oasys. Ryo Matsubara, bo o nim mowa, podkreślił, że znani partnerzy jego firmy, tacy jak marki Bandai Namco, Sega i Square Enix, mają długoterminową wizję rynku gier, które są oparte na blockchainie.

Rynek gier

Mamy wspólną wizję blockchaina na poziomie wykonawczym. Nie [chcę] zmieniać tej polityki. Naprawdę rozumiemy przyszłą adopcję blockchaina – powiedział.

Zapytany, czy firmy te – Bandai Namco, Sega i Square Enix – chcą zintegrować technologię blockchain ze swoimi obecnymi seriami gier, Matsubara zasugerował, że zamiast tego zamierzają opracować zupełnie nowe gry, które będą oparte o łańcuchy bloków.

Zauważył, że ponieważ jest to całkowicie „nowy model” gier, potrzeba więcej czasu, by rynek ten się rozwinął.

Patrząc na to, co należy poprawić w grach opartych na blockchainie, Matsubara zauważył, że „dużym problemem” jak dotąd jest to, że wiele projektów jest zbyt zależnych od ceny swoich tokenów, które są elementem gier. W rezultacie istnieje większe zapotrzebowanie na „spekulacje” niż na samą rozgrywkę.

Dodał, że z czasem nastąpi na tym polu „korekta”, ponieważ poszczególne firmy i projekty pracują nad wygenerowaniem prawdziwego hype’u dot. samych gier, a nie tokenów – najprawdopodobniej poprzez poprawę ogólnych wrażeń z rozgrywek.

Matsubara zasugerował również, że blockchainowe gry partnerów jego firmy zostaną prawdopodobnie zaprezentowane w przyszłym roku.

Chce grać, a nie zarabiać!

Podobnie myśli menedżer ds. społeczności Blowfish Studios, Luke Sillay. Podczas wywiadu z Cointelegraph podkreślił, że więcej osób chce gier, które są w rzeczywistości „fajne do grania”, a są nie tylko sposobem zdobycia tokenów.

Warto dodać, że duże firmy zajmujące się grami – takie jak deweloperzy Fortnite, Epic Games – ostatnio zwiększyły swoją ekspozycję na gry oparte na technologii blockchain. W zeszłym tygodniu w sklepie Epic Games pojawiła się nowa darmowa gra NFT o nazwie Blankos Block Party od Mythical Games. Stało się to po wypowiedzi CEO Epic Games, Tima Sweeneya z lipca, w której stwierdził on, że jego firma „zdecydowanie” nie podąży śladem Minecrafta, którego twórcy odcięli się od rynku NFT.

Poprzedni artykułAustralijski senator chce regulacji rynku kryptowalut
Następny artykułPrezes Electric Capital mówi, w co warto teraz inwestować
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments