Rośnie poparcie dla PiS i KO

338

Prawo i Sprawiedliwość zwiększa swoją przewagę nad Koalicją Obywatelską. A przynajmniej to wynika z nowego sondażu Research Partner przeprowadzonego na panelu Ariadna.

Nowy sondaż

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, którą to partię popiera 34,6 proc. respondentów. Daje to skok poparcia o 2,8 pkt. proc.

Z kolei na największe ugrupowanie opozycyjne, Koalicję Obywatelską, chce zagłosować 27,8 proc. badanych, co przekłada się na wzrost poparcia o 1,2 pkt proc.

Trzecie miejsce zajmuje Polska 2050. Na partię chce oddać głos 9,4 proc. ankietowanych (spadek o 0,4 pkt proc.). Lewicę popiera 8,4 proc. osób (bez zmian), a Konfederację 7,2 proc. (wzrost o 0,6 pkt proc.).

W Sejmie zabrakłoby Polskiego Stronnictwa Ludowego, które popiera 4,8 proc. (spadek o 0,1 pkt proc.). Taki sam los podzieliłby ruch Kukiz’15, który popiera tylko 2,5 proc. ankietowanych (wzrost o 0,9 pkt proc.).

Niemal na pewno ze sceny politycznej zniknie Porozumienie. Partię popiera 0,5 proc. badanych.

Z kolei 2,8 proc. osób nie wiedziało, na kogo oddałoby swój głos w wyborach.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na panelu badawczym Ariadna w dniach 13-16 stycznia na ogólnopolskiej próbie 1033 osób.

Poprzedni artykułKolejny rekordowy wzrost wynagrodzeń! Średnio zarabiamy już ponad 7300 zł
Następny artykułMentzen chce likwidacji 500 plus
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments