Rosja testuje cyfrowego rubla

83
Rosja - flaga

Bank Rosji ogłosił, że wszystkie 13 banków, które zamierzają wziąć udział w pilotażu cyfrowego rubla, zakończyły już przygotowania do udziału w nadchodzącym teście. Olga Skorobogatowa, pierwsza wiceprezes Banku Rosji, powiedziała, że klienci tych banków będą mogli ubiegać się o dołączenie do pilotażu „po jakimś czasie”.

Test rubla obejmie 13 banków

Bank Rosji kończy przygotowania do nadchodzącego pilotażowego testu cyfrowego rubla, który rozpocznie się 15 sierpnia. Niedawno bank ogłosił, że wszystkie banki, które wyraziły chęć wzięcia udziału w tym teście, potwierdziły już swój udział w pilotażu.

Według rosyjskiej państwowej agencji informacyjnej Tass, pierwsza wiceprezes Banku Rosji Olga Skorobogatowa stwierdziła, że „13 banków zakończyło z nami wszystkie czynności przygotowawcze w zakresie przygotowania technicznego i rozwoju własnych aplikacji mobilnych oraz i jest gotowych do rozpoczęcia transakcji z rzeczywistymi klientami”.

Stopień zaangażowania banków w ten pilotaż ujawnił wcześniej prezes zarządu Ingosstrakh Bank Stanislav Danysh, który wyjaśnił, że uczestniczące w nim banki umożliwią użytkownikom i korporacjom przeprowadzanie transakcji za pomocą cyfrowego rubla. Stwierdził jednak, że pierwsza faza będzie ograniczona i obejmie tylko partnerów banku i pracowników.

Chociaż Skorobogatova nie podała ram czasowych dla działań pilotażowych, wyjaśniła, że klienci banków będą mogli bezpośrednio uczestniczyć w pilotażu.

Klienci detaliczni banków biorących udział w pilotażu będą mogli po pewnym czasie składać wnioski o testowanie cyfrowego rubla w rzeczywistych transakcjach”, stwierdziła.

Kolejne banki ustawiają się w kolejce

Oczekuje się, że inne banki, które nie biorą udziału w teście w tym roku, wezmą udział w teście pilotażowym w przyszłości. Skorobogatova ujawniła, że w kolejnym roku do cyfrowej sieci testowej rubla dołączy szesnaście kolejnych tego typu firm.

W lipcu Bank Rosji rozważał również integrację cyfrowej sieci rubla z innymi walutami cyfrowymi w celu połączenia różnych systemów płatności. Umożliwiłoby to bankowi wykorzystanie cyfrowego rubla jako waluty do wykonywania płatności transgranicznych. W tym czasie prezes Banku Rosji Elwira Nabiullina stwierdziła, że z zaprzyjaźnionymi krajami dyskutowane jest kilka sposobów na osiągnięcie takiej integracji.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments