Dzień Inwestora Indywidualnego

Robert Kiyosaki dokupił BTC

Udostępnij

Robert Kiyosaki, autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, przyznał, że dokupił bitcoiny. Dlaczego? Wskazał na ryzyko kryzysu.

Robert Kiyosaki inwestuje w BTC

Robert Kiyosaki ponownie zatweetował o BTC.

„INFLACJA czy DEFLACJA? Co by było, gdyby doktoranci w Białym Domu, Departamencie Skarbu i Fed wprowadzili gospodarkę w HIPERINFLACJĘ? Mam nadzieję, że nie… ale co będzie, jeśli nasi przywódcy upadną, dolar się załamie i będziemy mieli HIPERINFLACJĘ? Dlatego dzisiaj kupiłem 5 kolejnych bitcoinów. Co zamierzasz zrobić? Zaufaj sobie, a nie naszym przywódcom. Są przegrani z doktoratami”, zakpił na X.

To nie pierwszy raz, gdy zachęca do kupowania BTC. Niedawno wskazał na kwietniowy halving BTC:

„Waham się, czy to powiedzieć, ale uważam, że trzeba to powiedzieć. „Jednym z powodów, dla których biedni i klasa średnia pozostają biedni, jest to, że mają biednych przyjaciół i rodzinę”. Jeśli chcesz być bogaty, ważne jest, aby mieć bogatych przyjaciół lub przynajmniej przyjaciół, którzy chcą być bogaci. Halving bitcoina zbliża się wielkimi krokami. Proszę zwrócić uwagę na halving bitcoina, złoto i srebro w styczniu, lutym i marcu. Proszę, starannie wybieraj znajomych”.

Czy grozi nam kryzys?

Kiyosaki wielokrotnie wyrażał swoje zaniepokojenie możliwością wystąpienia znaczących zawirowań gospodarczych w najbliższej przyszłości. Już w grudniu 2023 roku przestrzegł, że przed nami depresja. Wyraził także obawy dotyczące gigantycznego załamania rynku, wojny i naprawdę trudnych czasów, jakie czekają miliony ludzi. Co więcej, Kiyosaki zaleca przygotowanie się na hiperinflację i sugeruje, że bitcoin to potencjalne zabezpieczenie przed tymi wyzwaniami gospodarczymi.

Zalecał też wtedy inwestowanie w ETF-y BTC (wtedy nie było jeszcze pewności, że te powstaną). W listopadzie ubiegłego roku Kiyosaki namawiał inwestorów, aby rozpoczęli inwestowanie w BTC już teraz, „zanim będzie za późno”. Podkreślił, że bitcoin zapewnia bezpieczeństwo finansowe i wolność. Przewiduje, że cena BTC osiągnie poziom 135 000 dolarów, a potem kryptowaluta, gdy Rezerwa Federalna uruchomi cyfrową walutę banku centralnego (CBDC), stanie się wręcz bezcenna.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również