Revolut umożliwił polskim klientom uruchomienie kont w Revolut Banku

228

karta RevolutRevolut umożliwił polskim klientom lokowanie środków w europejskim Revolut Banku z siedzibą na Litwie, podała spółka. Środki przechowywane w banku podlegać będą ochronie litewskiego rządowego systemu ubezpieczeń inwestycji i depozytów.

„Zaproszenia do banku Revolut otrzymają w pierwszej kolejności klienci najaktywniej korzystający z usług Revolut. Następnie, w kolejnych tygodniach, pozostali klienci. Po udanych testach na Litwie Polska jest pierwszym rynkiem zagranicznym, gdzie klienci Revolut otrzymają dostęp do usług bankowych” – czytamy w komunikacie.

Klienci Revolut Banku będą mogli deponować swoje wynagrodzenie na kontach bankowych zabezpieczonych przez litewski rządowy system ubezpieczeń inwestycji i depozytów. Klienci, którzy otrzymają zaproszenie, będą mogli zrobić upgrade swojego konta i w kilka minut przenieść środki z podmiotu działającego w oparciu o licencję pieniądza elektronicznego (Revolut Payments) do podmiotu z licencję bankową (Revolut Bank), wskazano również.

Revolut otrzymał europejską licencję bankową od Banku Litwy i Europejskiego Banku Centralnego (ECB) pod koniec 2018 roku. Od tego czasu firma pracowała nad stworzeniem od podstaw nowego europejskiego banku. W czerwcu 2019 roku nominację na prezesa Revolut Bank otrzymał Virgilijus Mirks, bankier z 25-letnim doświadczeniem w międzynarodowych instytucjach bankowych, takich jak SEB Bank i Scotiabank. Polska jest pierwszym rynkiem zagranicznym, na którym Revolut Bank zaoferował swoje usługi.

„Revolut jest marką bliską polskim klientom. Rozwiązujemy realne codzienne problemy naszych klientów, pomagamy im zarządzać finansami, oferujemy innowacyjne produkty finansowe. To kolejny krok w naszej misji stworzenia najbardziej przyjaznego klientom banku w Europie” – powiedział CEO w Revolut Bank Virgilijus Mirks, cytowany w materiale.

Revolut powstał w 2015 roku. Obsługuje w Polsce ponad 1 mln klientów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments