Revolut udostępnił w Polsce aplikację dla dzieci i młodzieży Revolut Junior

celem Revolut Junior jest promowanie dobrych nawyków finansowych wśród młodych, w bezpiecznych ramach, które kontrolują dorośli rodzice lub opiekunowie

174

Aplikacja Revolut JuniorRevolut udostępnił w Polsce Revolut Junior – nową aplikację do zarządzania pieniędzmi zaprojektowaną z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku od 7-17 lat, podała spółka. Konta Revolut Junior pozostają pod nadzorem rodziców lub prawnych opiekunów, z poziomu ich własnych aplikacji Revolut.

Revolut Junior – jak to działa

„Celem Revolut Junior jest promowanie dobrych nawyków finansowych wśród młodych, w bezpiecznych ramach, które kontrolują dorośli rodzice lub opiekunowie. Konta Revolut Junior mogą być zakładane przez rodzica lub prawnego opiekuna, który jest już użytkownikiem Revolut. Konto oferuje doświadczenie użytkownika i narzędzia budujące nawyki i umiejętności, które przydadzą się w osiągnięciu przyszłej niezależności finansowej” – czytamy w komunikacie.

Usługa składa się z trzech głównych elementów:

* Nowej aplikacji Revolut Junior, zaprojektowanej tak, by dziecko mogło m.in. łatwo sprawdzić stan konta i otrzymywać powiadomienia o transakcjach,

* Nowej sekcji w aplikacji Revolut, która pozwoli rodzicowi kontrolować wydatki dziecka,

* Specjalnie zaprojektowanej karty Revolut Junior dla dziecka, podano również.

Rodzice, korzystając z ich własnych aplikacji Revolut, będą mogli zarządzać kieszonkowym ich dzieci i własnymi wydatkami z jednego miejsca. Będą mogli korzystać z błyskawicznych transferów na konto dziecka oraz szybkiego wglądu w konta i poszczególne transakcje. Rodzice będą mogli ponadto dostawać błyskawiczne powiadomienia o transakcjach dziecka. Usługa obejmuje też ustawienia bezpieczeństwa, pozwalające kontrolować rodzicowi funkcje karty, np. transakcje online.

„Użytkownicy lubią nasze aplikacje za ich intuicyjność, szybkość i łatwość obsługi. Dostosowując Juniora do potrzeb rodziców i dzieci, postawiliśmy przede wszystkim na funkcjonalność i bezpieczeństwo. Przykład? Bywa, że młodzi nie mają jeszcze swojego numeru telefonu. Stworzyliśmy, więc bezpieczny i łatwy w obsłudze system autoryzacji oparty o jednorazowe, szyfrowane kody QR. Pracujemy już nad kolejnymi funkcjami Juniora, które udostępnimy w najbliższych miesiącach” – powiedział backend developer Revolut Junior Michał Gurgul, cytowany w komunikacie.

Revolut planuje poszerzenie nowej usługi o szereg funkcjonalności, takich jak: odnawialny limit wydatków, cykliczne doładowania konta (stałe kieszonkowe), funkcje oszczędzania, raporty o wydatkach, wyznaczanie zadań i celów finansowych oraz porady finansowe dla dzieci, kształcące nawyki odpowiedzialnego posługiwania się pieniędzmi. Każda z funkcji będzie sprzyjała komunikacji pomiędzy rodzicem a dzieckiem i wspólnej nauce codziennych finansów, podkreślono.

„Naszym celem jest pomóc dzieciom w edukacji finansowej, dlatego z dumą udostępniamy nowy produkt w Polsce i w całej Europie. Pierwsze rozmowy o pieniądzach zaczynają się w domu, a ważne nawyki i umiejętności finansowe zdobywa się krok po kroku – pod nadzorem rodziców i opiekunów. Revolut Junior ‚rośnie’ wraz z dzieckiem, aż do momentu, gdy kończy 18 lat i posiada już umiejętności finansowe, które pozwalają uniknąć niepotrzebnych i kosztownych błędów” – podsumował product owner Revolut Junior Aurelien Guichard.

Revolut powstał w 2015 roku. Obsługuje w Polsce ponad 1 mln klientów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments