Revolut traci konto w złotych

344

Revolut ma problem. Firma informuje właśnie swoich polskich użytkowników, że lokalny numer konta IBAN dla wpłat w złotych przestaje działać. To duży kłopot dla tych, którzy np. przekierowali swoje wynagrodzenie na przyznany im wcześniej numer rachunku lub zasilają w ten sposób portfel w aplikacji platformy.

Revolut ma problem z kontem

„Z przykrością informujemy, że od 18 marca 2021 r. lokalne dane konta PLN, których używasz do otrzymywania płatności lokalnych, nie będą już dostępne. Od dziś, aby otrzymywać płatności, musisz używać swojego numeru IBAN (międzynarodowego numeru rachunku bankowego), który zaczyna się od ‘LT’. Numer IBAN możesz znaleźć w swojej aplikacji w zakładce ‘Konta’ na ekranie głównym, dotykając symbolu kraju obok swojego salda.

Aby nadal otrzymywać przelewy bankowe na swoje konto Revolut, musisz używać tych danych konta ’LT’. Począwszy od 18 marca 2021 r., żadne płatności wysłane na Twoje lokalne konto PLN nie zostaną na nim zaksięgowane i zostaną zwrócone do nadawcy. Nadal możesz realizować wychodzące przelewy bankowe lub dodawać pieniądze do swojego konta Revolut za pomocą karty – tak samo, jak dotychczas”

– informuje Revolut.

Co to oznacza w praktyce?

Prefiks „LT” w numerze IBAN oznacza Litwę. Co jednak w praktyce oznacza zmiana dla aktywnych użytkowników Revoluta? Teraz dokonując przelewu na rachunek z numerem IBAN zaczynającym się od „LT” – i zarazem chcąc uniknąć dodatkowych opłat – klienci platformy muszą wykorzystać nie polskie polecenie przelewu, tylko tzw. europejskie (transgraniczne) i w euro. Chodzi więc głównie o opłaty.

Firma informuje jednak, że jest nadzieja i że aktualnie szuka już w Polsce banku, który byłby w stanie nawiązać z nią stałą współpracę na polu rachunku bankowego i przetwarzania transakcji. Użytkownikom zaleca się jednak natomiast szybkie przejście na doładowanie z kart debetowych. Jest szansa, że sytuacja  powróci do poprzedniego stanu, ale jest to uwarunkowane znalezieniem lokalnego partnera w Polsce.

Poprzedni artykułAllegro zatrudni do 950 osób i otworzy nową siedzibę w Poznaniu
Następny artykułAmazon chce dalej inwestować w Polsce
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments