Retro S.A. pozyskało ponad 1,5 mln zł w ramach Oferty Publicznej Akcji Serii B

Udostępnij

Zespół RetroProsper Capital Dom Maklerski S.A. poinformował o zakończeniu Oferty Publicznej Akcji Serii B Retro S.A. –  polski producent okładzin ścienno-elewacyjnych wykonywanych ze starych rozbiórkowych cegieł. W ramach oferty, Spółka pozyskała ponad 1,5 mln PLN.

Celem emisji było pozyskanie kapitału na pokrycie wydatków związanych z dalszym rozwojem naszej działalności, w szczególności z:

  • Automatyzacją i robotyzacją procesu produkcji płytek dekoracyjnych ze starej cegły rozbiórkowej.
  • Zakupem i uruchomieniem zautomatyzowanej linii do produkcji okładzin ścienno-elewacyjnych wykonywanych z betonu.
  • Rozwojem kanałów sprzedaży, w tym powołanie dystrybucyjnej spółki zależnej w Niemczech.

Zapisy trwały od 12 kwietnia 2021 do 13 maja 2021 roku. Inwestorzy złożyli zapisy na 17.248 Akcji, po cenie emisyjnej 89 zł.  

– Dziękujemy Inwestorom za zaufanie jakim nas obdarzyli. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Retro S.A. ze względu na ciekawe połączenie tradycji z nowoczesnym procesem technologicznym oraz  efektywnemu wykorzystaniu kanałów sprzedażowych e-commerce. Wierzymy, że dzięki pozyskanemu kapitałowi Spółka będzie miała szansę realizacji swoich ambitnych planów rozwoju m.in. w zakresie zwiększenia sprzedaży na rynkach zagranicznych i osiągnięcia wyższej marży – informuje Piotr Teleon, Prezes Prosper Capital Dom Maklerski S.A

Więcej informacji o Emitencie oraz szczegółowe informacje o emisji dostępne są na stronie internetowej Prosper Capital Dom Maklerski S.A. – https://www.pcdm.pl/

Arkadiusz Jóźwiak
Arkadiusz Jóźwiak
Autor licznych felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii, a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Prelegent wielu konferencji inwestycyjnych oraz szkoleń online. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz zdobyciem statuetki NEXUS w kategorii Analityk Roku 2019.

Najnowsze

Zobacz również